NXN Boys Results: Mark Wieczorek’s Team Wins, Kai Wilmot Wins Individual Title

  • submit to reddit

LetsRun.com
December 7, 2013

Taylor “Kai” Wilmot of North Spokane won the individual title in 15:00 as 5 others finished in a close battle for 2nd. Scherer’s teammate Tanner Andreson was third. In the team competition there was an upset as Gig Harbor beat CBA NJ by 28 points.

Wilmot was only 4th at his state meet this year, but is a big talent who ran 8:57 for 3200m two years ago as a sophomore and has battled back from injuries this year.

Gig Harbor is coached by 1:45.36 800m runner Mark Wieczorek along with world class 800m pacesetter Matt Scherer.

On The Boards: Kai Wilmot you’re my hero

Mark Wieczorek (right in Brooks head band) with Matt Scherer (left) and Gig Harbor Team

Mark Wieczorek (right, in Brooks headband) with Matt Scherer (left) and Gig Harbor Team

Results:

Place Bib Name S Affiliation Time Pace
1 318 Taylor Wilmot M NORTH SPOKANE XC CLUB 15:00 4:50
2 359 Blake Haney M CALIFORNIA 4 15:09 4:53
3 317 Tanner Anderson M NORTH SPOKANE XC CLUB 15:09 4:53
4 398 Cerake Geberkidane M SOUTHWEST 4 15:10 4:53
5 201 Estevan De La Rosa M ARCADIA XC CLUB 15:10 4:53
6 265 Wolfgang Beck M GIG XC CLUB 15:10 4:53
7 213 Connor McMillan M AMERICAN FORK XC CLUB 15:13 4:54
8 219 Taylor Caldwell M BRENTWOOD XC CLUB 15:14 4:54
9 360 Alan Yoho M CALIFORNIA 5 15:14 4:55
10 208 Obsa Ali M HEARTLAND 1 15:15 4:55
11 354 Anthony Russell M WEST CHESTER XC CLUB 15:16 4:55
12 270 Logan Carroll M GIG XC CLUB 15:18 4:56
13 368 Jesse Reeser M MIDWEST 4 15:20 4:56
14 291 Michael McClemens M LINCROFT XC CLUB 15:21 4:57
15 238 Michael Hall II M CINCINNATI XC CLUB 15:23 4:57
16 271 Tristan Peloquin M GIG XC CLUB 15:24 4:58
17 363 Addison Dehaven M HEARTLAND 4 15:24 4:58
18 382 Reilly Bloomer M NORTHWEST 3 15:25 4:58
19 358 Austin Tamagno M CALIFORNIA 3 15:25 4:58
20 395 Zachary Alhambra M SOUTHWEST 1 15:25 4:58
21 373 TJ Hornberger M NEW YORK 4 15:26 4:58
22 235 Jacob Pickle M CARROLL XC CLUB 15:28 4:59
23 356 Aidan Goltra M CALIFORNIA 1 15:28 4:59
24 399 Bailey Roth M SOUTHWEST 5 15:29 4:59
25 361 Stuart McNutt M HEARTLAND 2 15:30 5:00
26 217 Coleman Churitch M BRENTWOOD XC CLUB 15:31 5:00
27 241 Evan Stifel M CINCINNATI XC CLUB 15:32 5:00
28 223 Benjamin Veatch M CARMEL XC CLUB 15:32 5:00
29 362 Chandler Austin M HEARTLAND 3 15:32 5:00
30 367 Zachary Smith M MIDWEST 3 15:32 5:00
31 365 Zachery Panning M MIDWEST 1 15:34 5:01
32 390 Austin Sprague M SOUTHEAST 1 15:35 5:01
33 376 Thomas O’Neill M NORTHEAST 2 15:35 5:01
34 346 Connor Olson M WAYZATA XC CLUB 15:36 5:02
35 369 Nathan Mroz M MIDWEST 5 15:36 5:02
36 308 Andrew Berge M MANLIUS XC CLUB 15:36 5:02
37 375 Trevor Hopper M NORTHEAST 1 15:37 5:02
38 364 Albert Meier M HEARTLAND 5 15:38 5:02
39 386 Frank Lara M SOUTH 2 15:38 5:02
40 333 Kyle Thompson M PORTLAND XC CLUB 15:39 5:02
41 378 Christian Stafford M NORTHEAST 4 15:39 5:03
42 292 Thomas Rooney M LINCROFT XC CLUB 15:40 5:03
43 370 Aidan Tooker M NEW YORK 1 15:40 5:03
44 322 Michael Brannigan M NORTHPORT XC CLUB 15:40 5:03
45 380 Ahmed Ibrahim M NORTHWEST 1 15:41 5:03
46 312 Peter Ryan M MANLIUS XC CLUB 15:42 5:03
47 261 Matt Lumbar M EDINA XC CLUB 15:42 5:03
48 211 Zachry Jacklin M AMERICAN FORK XC CLUB 15:43 5:04
49 220 Alec Thomas M BRENTWOOD XC CLUB 15:43 5:04
50 325 John McGowan M NORTHPORT XC CLUB 15:46 5:05
51 266 Mahmoud Moussa M GIG XC CLUB 15:47 5:05
52 337 Ryan Forsyth M SEVERNA XC CLUB 15:48 5:05
53 374 Benito Muniz M NEW YORK 5 15:48 5:06
54 216 Aaron Thomas M BRENTWOOD XC CLUB 15:49 5:06
55 377 Kevin James M NORTHEAST 3 15:51 5:06
56 289 Francis Bogan M LINCROFT XC CLUB 15:52 5:07
57 396 Andrew Brewer M SOUTHWEST 2 15:52 5:07
58 233 Connor Hendrickson M CARROLL XC CLUB 15:53 5:07
59 357 David Luna M CALIFORNIA 2 15:53 5:07
60 366 Evan Schulte M MIDWEST 2 15:54 5:07
61 372 Josh Dyrland M NEW YORK 3 15:55 5:08
62 397 Michael Buckley M SOUTHWEST 3 15:55 5:08
63 247 Gavin Diem M DANA POINT XC CLUB 15:56 5:08
64 202 Phillip Rocha M ARCADIA XC CLUB 15:56 5:08
65 226 Robert Browning M CARMEL XC CLUB 15:56 5:08
66 383 Andrew Foerder M NORTHWEST 4 15:56 5:08
67 311 Bryce Millar M MANLIUS XC CLUB 15:56 5:08
68 260 Logan Ramlet M EDINA XC CLUB 15:59 5:09
69 385 Jacob Shiohira M SOUTH 1 16:00 5:09
70 287 Blaise Ferro M LINCROFT XC CLUB 16:01 5:09
71 384 Ricky Faure M NORTHWEST 5 16:01 5:10
72 394 Tyler Spear M SOUTHEAST 5 16:01 5:10
73 237 Michael Vitucci M CINCINNATI XC CLUB 16:01 5:10
74 302 Eduardo Herrera M MADERA XC CLUB 16:02 5:10
75 259 David Ellenberger M EDINA XC CLUB 16:02 5:10
76 379 Griffin Molino M NORTHEAST 5 16:02 5:10
77 214 Casey Clinger M AMERICAN FORK XC CLUB 16:04 5:10
78 329 Samuel Truax M PORTLAND XC CLUB 16:04 5:11
79 393 Nicholas Diaz M SOUTHEAST 4 16:04 5:11
80 249 Jacob Ogden M DANA POINT XC CLUB 16:04 5:11
81 336 Rhys Burgett M SEVERNA XC CLUB 16:04 5:11
82 300 Miguel Villar M MADERA XC CLUB 16:04 5:11
83 252 Skylar Williams M DAVIS (UT) XC CLUB 16:05 5:11
84 288 Nicholas Trigani M LINCROFT XC CLUB 16:05 5:11
85 389 Zachariah Hamstra M SOUTH 5 16:06 5:11
86 355 Alexander Knapp M WEST CHESTER XC CLUB 16:06 5:11
87 321 Nicholas Termine M NORTHPORT XC CLUB 16:07 5:11
88 257 Josh Ward M DAVIS (UT) XC CLUB 16:07 5:12
89 293 Daniel Muldoon M LIVERPOOL XC CLUB 16:07 5:12
90 392 Stephen Garrett M SOUTHEAST 3 16:08 5:12
91 250 Mason Coppi M DANA POINT XC CLUB 16:08 5:12
92 284 Blake Evertsen M HINSDALE XC CLUB 16:08 5:12
93 313 Kyle Barber M MANLIUS XC CLUB 16:10 5:12
94 225 Benjamin Anderson M CARMEL XC CLUB 16:10 5:13
95 342 Aaton Breyer M WAYZATA XC CLUB 16:11 5:13
96 276 Chase Van Voorhis M CARROLLTON XC CLUB 16:11 5:13
97 224 Michael George M CARMEL XC CLUB 16:11 5:13
98 319 Justin Janke M NORTH SPOKANE XC CLUB 16:12 5:13
99 391 Thomas Mulroy M SOUTHEAST 2 16:12 5:13
100 305 David Garcia M MADERA XC CLUB 16:12 5:13
101 290 Gregory Paugh M LINCROFT XC CLUB 16:14 5:14
102 285 Timothy Caveney M HINSDALE XC CLUB 16:14 5:14
103 269 Michael Hammer M GIG XC CLUB 16:14 5:14
104 298 Dylan McCarthy M LIVERPOOL XC CLUB 16:15 5:14
105 388 Ben Barrett M SOUTH 4 16:16 5:15
106 234 Elijah Canal M CARROLL XC CLUB 16:16 5:15
107 203 Josue Gonzalez M ARCADIA XC CLUB 16:17 5:15
108 227 Daniel Sechuga M CARMEL XC CLUB 16:17 5:15
109 347 Jaret Carpenter M WAYZATA XC CLUB 16:19 5:15
110 204 Jarrick Wenslow M ARCADIA XC CLUB 16:19 5:15
111 209 Tyler Bell M AMERICAN FORK XC CLUB 16:19 5:15
112 316 Oliver Reed III M NORTH SPOKANE XC CLUB 16:20 5:16
113 272 Ethan Davis M CARROLLTON XC CLUB 16:20 5:16
114 253 Logan Mackay M DAVIS (UT) XC CLUB 16:22 5:16
115 230 John Kemps M CARROLL XC CLUB 16:23 5:17
116 348 Ian Eklin M WAYZATA XC CLUB 16:24 5:17
117 349 Eric Stratman M WEST CHESTER XC CLUB 16:24 5:17
118 338 John Kiely M SEVERNA XC CLUB 16:24 5:17
119 335 Clayton Whitney M SEVERNA XC CLUB 16:24 5:17
120 263 Jonathan Shirley M EDINA XC CLUB 16:25 5:17
121 299 Benjamin Petrella M LIVERPOOL XC CLUB 16:25 5:17
122 387 Wesley Ward M SOUTH 3 16:25 5:17
123 341 Kevin Hines M SEVERNA XC CLUB 16:25 5:17
124 243 Bradford Eagan M CINCINNATI XC CLUB 16:25 5:17
125 255 Colton Rimann M DAVIS (UT) XC CLUB 16:25 5:17
126 331 Samuel Lomax M PORTLAND XC CLUB 16:28 5:18
127 350 Reinhold Barchet M WEST CHESTER XC CLUB 16:28 5:18
128 286 Michael Cassidy M LINCROFT XC CLUB 16:28 5:18
129 242 Cole Grabowski M CINCINNATI XC CLUB 16:28 5:18
130 207 Bryan Ngo M ARCADIA XC CLUB 16:28 5:18
131 351 Kevin Moy M WEST CHESTER XC CLUB 16:29 5:19
132 262 Henry Jessen M EDINA XC CLUB 16:29 5:19
133 306 Michael Marquez M MADERA XC CLUB 16:29 5:19
134 310 Adam Hunt M MANLIUS XC CLUB 16:30 5:19
135 273 Michael Summers M CARROLLTON XC CLUB 16:30 5:19
136 371 Patrick Tucker M NEW YORK 2 16:30 5:19
137 212 Jacob Chase M AMERICAN FORK XC CLUB 16:31 5:19
138 303 Juan Macias M MADERA XC CLUB 16:31 5:19
139 275 Zachary Van Voorhis M CARROLLTON XC CLUB 16:31 5:19
140 254 Colter Blanchard M DAVIS (UT) XC CLUB 16:31 5:19
141 297 Connor Buck M LIVERPOOL XC CLUB 16:32 5:20
142 324 Tim McGowan M NORTHPORT XC CLUB 16:32 5:20
143 340 Dillon Cooley M SEVERNA XC CLUB 16:33 5:20
144 320 Samuel Sjoberg M NORTH SPOKANE XC CLUB 16:33 5:20
145 277 Bradley White M CARROLLTON XC CLUB 16:33 5:20
146 330 Gunner Vik M PORTLAND XC CLUB 16:35 5:21
147 222 Ryan Lee M BRENTWOOD XC CLUB 16:37 5:21
148 268 John Shields M GIG XC CLUB 16:38 5:22
149 282 Matthew McBrien M HINSDALE XC CLUB 16:39 5:22
150 246 Alexander Smith M DANA POINT XC CLUB 16:41 5:22
151 258 Luke Lumbar M EDINA XC CLUB 16:41 5:23
152 326 Justin Leopold M NORTHPORT XC CLUB 16:42 5:23
153 353 Richard Waltz M WEST CHESTER XC CLUB 16:42 5:23
154 345 Andrew Quirk M WAYZATA XC CLUB 16:43 5:23
155 215 Spencer Herzog M AMERICAN FORK XC CLUB 16:44 5:24
156 295 Nicholas Leclair M LIVERPOOL XC CLUB 16:44 5:24
157 251 Stokton Smith M DAVIS (UT) XC CLUB 16:45 5:24
158 315 Andrew Vandine M NORTH SPOKANE XC CLUB 16:45 5:24
159 206 Trung Tran M ARCADIA XC CLUB 16:45 5:24
160 344 Jack Prazich M WAYZATA XC CLUB 16:46 5:24
161 248 Timothy Wilson M DANA POINT XC CLUB 16:47 5:24
162 280 Emmett Scully M HINSDALE XC CLUB 16:47 5:24
163 301 Michael Ochoa M MADERA XC CLUB 16:47 5:25
164 343 Nicholas Shaleen M WAYZATA XC CLUB 16:49 5:25
165 240 Jack Krug M CINCINNATI XC CLUB 16:50 5:25
166 281 Kevin Huang M HINSDALE XC CLUB 16:51 5:26
167 279 Alex Domiano M HINSDALE XC CLUB 16:51 5:26
168 309 Riley Hughes M MANLIUS XC CLUB 16:51 5:26
169 304 Luis Becerra M MADERA XC CLUB 16:52 5:26
170 210 Caleb Thompson M AMERICAN FORK XC CLUB 16:54 5:27
171 264 Samuel Thomas M EDINA XC CLUB 16:54 5:27
172 245 Joseph Benrubi M DANA POINT XC CLUB 16:56 5:27
173 231 Ansel Richards M CARROLL XC CLUB 16:56 5:27
174 229 Josh Horowitz M CARMEL XC CLUB 16:56 5:27
175 332 Zackeria Lavier M PORTLAND XC CLUB 16:57 5:28
176 328 Daniel Thompson M PORTLAND XC CLUB 16:58 5:28
177 327 Patrick Thall M NORTHPORT XC CLUB 16:59 5:28
178 239 John Talbot M CINCINNATI XC CLUB 16:59 5:28
179 244 Wyler Svoboda M DANA POINT XC CLUB 16:59 5:28
180 352 Seamus Collins M WEST CHESTER XC CLUB 16:59 5:28
181 294 Ryan Comstock M LIVERPOOL XC CLUB 17:05 5:30
182 267 Jordan Oldenburg M GIG XC CLUB 17:06 5:31
183 307 Patrick Perry M MANLIUS XC CLUB 17:11 5:32
184 296 Alexander Christensen M LIVERPOOL XC CLUB 17:17 5:34
185 232 Luke Lanham M CARROLL XC CLUB 17:18 5:34
186 314 Liam Taylor M NORTH SPOKANE XC CLUB 17:22 5:36
187 334 Jean Baptist Tooley M PORTLAND XC CLUB 17:23 5:36
188 256 Kimball Potter M DAVIS (UT) XC CLUB 17:24 5:36
189 323 Roger Acosta M NORTHPORT XC CLUB 17:27 5:37
190 205 Joseph Barajas M ARCADIA XC CLUB 17:30 5:38
191 221 Francois Llorens M BRENTWOOD XC CLUB 17:30 5:38
192 218 Muhammad Fazili M BRENTWOOD XC CLUB 17:31 5:39
193 274 Drew Cummings M CARROLLTON XC CLUB 17:38 5:41
194 278 Jordan Bertrand M CARROLLTON XC CLUB 17:42 5:42
195 228 Thomas Revard M CARMEL XC CLUB 18:10 5:51
196 236 Brent Aydon M CARROLL XC CLUB 18:18 5:54
197 339 John Hussey M SEVERNA XC CLUB 18:52 6:05

——————————-

Taylor Wilmot Wins NXN 2013

Taylor Wilmot Wins NXN 2013

Championship Boy’s Team Scoring
——————————-

1. 111 GIG XC CLUB (15:35 77:53 1:04)
=====================================
1 4 265 Wolfgang Beck M 15:10
2 8 270 Logan Carroll M 15:18
3 11 271 Tristan Peloquin M 15:24
4 26 266 Mahmoud Moussa M 15:47
5 62 269 Michael Hammer M 16:14
6 (104) 268 John Shields M 16:38
7 (138) 267 Jordan Oldenburg M 17:06

2. 139 LINCROFT XC CLUB (15:48 78:59 0:44)
=====================================
1 9 291 Michael McClemens M 15:21
2 19 292 Thomas Rooney M 15:40
3 29 289 Francis Bogan M 15:52
4 36 287 Blaise Ferro M 16:01
5 46 288 Nicholas Trigani M 16:05
6 ( 60) 290 Gregory Paugh M 16:14
7 ( 85) 286 Michael Cassidy M 16:28

3. 174 BRENTWOOD XC CLUB (15:47 78:54 1:23)
=====================================
1 6 219 Taylor Caldwell M 15:14
2 13 217 Coleman Churitch M 15:31
3 24 220 Alec Thomas M 15:43
4 28 216 Aaron Thomas M 15:49
5 103 222 Ryan Lee M 16:37
6 (147) 221 Francois Llorens M 17:30
7 (148) 218 Muhammad Fazili M 17:31

4. 216 MANLIUS XC CLUB (15:59 79:54 0:54)
=====================================
1 17 308 Andrew Berge M 15:36
2 21 312 Peter Ryan M 15:42
3 34 311 Bryce Millar M 15:56
4 53 313 Kyle Barber M 16:10
5 91 310 Adam Hunt M 16:30
6 (124) 309 Riley Hughes M 16:51
7 (139) 307 Patrick Perry M 17:11

5. 225 CARMEL XC CLUB (16:02 80:06 0:45)
=====================================
1 15 223 Benjamin Veatch M 15:32
2 33 226 Robert Browning M 15:56
3 54 225 Benjamin Anderson M 16:10
4 57 224 Michael George M 16:11
5 66 227 Daniel Sechuga M 16:17
6 (130) 229 Josh Horowitz M 16:56
7 (151) 228 Thomas Revard M 18:10

6. 228 CINCINNATI XC CLUB (15:58 79:49 1:05)
=====================================
1 10 238 Michael Hall II M 15:23
2 14 241 Evan Stifel M 15:32
3 37 237 Michael Vitucci M 16:01
4 81 243 Bradford Eagan M 16:25
5 86 242 Cole Grabowski M 16:28
6 (121) 240 Jack Krug M 16:50
7 (134) 239 John Talbot M 16:59

7. 230 AMERICAN FORK XC CLUB (15:58 79:50 1:18)
=====================================
1 5 213 Connor McMillan M 15:13
2 23 211 Zachry Jacklin M 15:43
3 40 214 Casey Clinger M 16:04
4 69 209 Tyler Bell M 16:19
5 93 212 Jacob Chase M 16:31
6 (111) 215 Spencer Herzog M 16:44
7 (126) 210 Caleb Thompson M 16:54

8. 231 NORTH SPOKANE XC CLUB (15:51 79:14 1:33)
=====================================
1 1 318 Taylor Wilmot M 15:00
2 2 317 Tanner Anderson M 15:09
3 58 319 Justin Janke M 16:12
4 70 316 Oliver Reed III M 16:20
5 100 320 Samuel Sjoberg M 16:33
6 (114) 315 Andrew Vandine M 16:45
7 (142) 314 Liam Taylor M 17:22

9. 255 ARCADIA XC CLUB (16:02 80:10 1:18)
=====================================
1 3 201 Estevan De La Rosa M 15:10
2 32 202 Phillip Rocha M 15:56
3 65 203 Josue Gonzalez M 16:17
4 68 204 Jarrick Wenslow M 16:19
5 87 207 Bryan Ngo M 16:28
6 (115) 206 Trung Tran M 16:45
7 (146) 205 Joseph Barajas M 17:30

10. 263 EDINA XC CLUB (16:08 80:37 0:47)
=====================================
1 22 261 Matt Lumbar M 15:42
2 35 260 Logan Ramlet M 15:59
3 39 259 David Ellenberger M 16:02
4 78 263 Jonathan Shirley M 16:25
5 89 262 Henry Jessen M 16:29
6 (107) 258 Luke Lumbar M 16:41
7 (127) 264 Samuel Thomas M 16:54

11. 299 NORTHPORT XC CLUB (16:10 80:47 1:02)
=====================================
1 20 322 Michael Brannigan M 15:40
2 25 325 John McGowan M 15:46
3 48 321 Nicholas Termine M 16:07
4 98 324 Tim McGowan M 16:32
5 108 326 Justin Leopold M 16:42
6 (133) 327 Patrick Thall M 16:59
7 (145) 323 Roger Acosta M 17:27

12. 301 WEST CHESTER XC CLUB (16:09 80:43 1:13)
=====================================
1 7 354 Anthony Russell M 15:16
2 47 355 Alexander Knapp M 16:06
3 75 349 Eric Stratman M 16:24
4 84 350 Reinhold Barchet M 16:28
5 88 351 Kevin Moy M 16:29
6 (109) 353 Richard Waltz M 16:42
7 (136) 352 Seamus Collins M 16:59

13. 303 SEVERNA XC CLUB (16:13 81:05 0:37)
=====================================
1 27 337 Ryan Forsyth M 15:48
2 43 336 Rhys Burgett M 16:04
3 76 338 John Kiely M 16:24
4 77 335 Clayton Whitney M 16:24
5 80 341 Kevin Hines M 16:25
6 ( 99) 340 Dillon Cooley M 16:33
7 (153) 339 John Hussey M 18:52

14. 308 CARROLL XC CLUB (16:12 80:56 1:28)
=====================================
1 12 235 Jacob Pickle M 15:28
2 30 233 Connor Hendrickson M 15:53
3 64 234 Elijah Canal M 16:16
4 73 230 John Kemps M 16:23
5 129 231 Ansel Richards M 16:56
6 (141) 232 Luke Lanham M 17:18
7 (152) 236 Brent Aydon M 18:18

15. 322 WAYZATA XC CLUB (16:15 81:13 1:07)
=====================================
1 16 346 Connor Olson M 15:36
2 55 342 Aaton Breyer M 16:11
3 67 347 Jaret Carpenter M 16:19
4 74 348 Ian Eklin M 16:24
5 110 345 Andrew Quirk M 16:43
6 (116) 344 Jack Prazich M 16:46
7 (120) 343 Nicholas Shaleen M 16:49

16. 325 MADERA XC CLUB (16:16 81:18 0:29)
=====================================
1 38 302 Eduardo Herrera M 16:02
2 44 300 Miguel Villar M 16:04
3 59 305 David Garcia M 16:12
4 90 306 Michael Marquez M 16:29
5 94 303 Juan Macias M 16:31
6 (119) 301 Michael Ochoa M 16:47
7 (125) 304 Luis Becerra M 16:52

17. 344 DAVIS (UT) XC CLUB (16:18 81:30 0:26)
=====================================
1 45 252 Skylar Williams M 16:05
2 49 257 Josh Ward M 16:07
3 72 253 Logan Mackay M 16:22
4 82 255 Colton Rimann M 16:25
5 96 254 Colter Blanchard M 16:31
6 (113) 251 Stokton Smith M 16:45
7 (144) 256 Kimball Potter M 17:24

18. 347 DANA POINT XC CLUB (16:20 81:36 0:51)
=====================================
1 31 247 Gavin Diem M 15:56
2 42 249 Jacob Ogden M 16:04
3 51 250 Mason Coppi M 16:08
4 106 246 Alexander Smith M 16:41
5 117 248 Timothy Wilson M 16:47
6 (128) 245 Joseph Benrubi M 16:56
7 (135) 244 Wyler Svoboda M 16:59

19. 375 PORTLAND XC CLUB (16:21 81:43 1:18)
=====================================
1 18 333 Kyle Thompson M 15:39
2 41 329 Samuel Truax M 16:04
3 83 331 Samuel Lomax M 16:28
4 102 330 Gunner Vik M 16:35
5 131 332 Zackeria Lavier M 16:57
6 (132) 328 Daniel Thompson M 16:58
7 (143) 334 Jean Baptist Tooley M 17:23

20. 401 LIVERPOOL XC CLUB (16:25 82:03 0:37)
=====================================
1 50 293 Daniel Muldoon M 16:07
2 63 298 Dylan McCarthy M 16:15
3 79 299 Benjamin Petrella M 16:25
4 97 297 Connor Buck M 16:32
5 112 295 Nicholas Leclair M 16:44
6 (137) 294 Ryan Comstock M 17:05
7 (140) 296 Alexander Christensen M 17:17

21. 415 CARROLLTON XC CLUB (16:25 82:05 0:22)
=====================================
1 56 276 Chase Van Voorhis M 16:11
2 71 272 Ethan Davis M 16:20
3 92 273 Michael Summers M 16:30
4 95 275 Zachary Van Voorhis M 16:31
5 101 277 Bradley White M 16:33
6 (149) 274 Drew Cummings M 17:38
7 (150) 278 Jordan Bertrand M 17:42

22. 458 HINSDALE XC CLUB (16:32 82:39 0:43)
=====================================
1 52 284 Blake Evertsen M 16:08
2 61 285 Timothy Caveney M 16:14
3 105 282 Matthew McBrien M 16:39
4 118 280 Emmett Scully M 16:47
5 122 281 Kevin Huang M 16:51
6 (123) 279 Alex Domiano M 16:51

 

 

12/07/2013 12:07PM

https://twitter.com/wizzo800


Advertisement


Never miss running news.

Sent once a week or when breaking news breaks.
(We don't spam or sell our list)