2015 Brooks PR Invitational Full Results

  • submit to reddit

Via MileSplit.com
June 20, 2015

M 100 METER DASH – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT WIND
1 1 Crawford, Lawrence 12 Rockdale Co. 10.51 1 1.6
2 2 Taylor, Isaiah 12 West Broward HS 10.52 1 1.6
3 3 Eiker, Josh 11 Galesburg High School 10.61 1 1.6
4 4 Marks, Xavian 12 George Ranch 10.63 1 1.6
5 5 Mack, Ian 12 Green Valley High School 10.67 1 1.6
6 6 Lotharp, Kadarius 11 Sun Valley 10.81 1 1.6
7 7 Diaz, Chris 11 Shorewood High School 11.24 1 1.6
M 400 METER DASH – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Norman, Michael 11 Vista Murrieta High School (SS) 46.38 1
2 2 Igbokwe, Obi 12 The Woodlands 46.69 1
3 3 London, Wil 12 Waco High 46.80 1
4 4 Poole, Quintaveon 12 Washington County 46.95 1
5 5 Schwartz, Rhayko 12 McKinney Boyd 47.81 1
6 6 Ojennes, Caleb 11 Palmer Ridge High School 48.47 1
M 800 METER RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Brazier, Donavan 12 Grand Rapids Kenowa Hills 1:47.55 1
2 2 Orange, Carlton 12 Memphis University School 1:50.74 1
3 3 Mayhew, William 12 Cheyenne Mountain High School 1:50.93 1
4 4 Morello, Connor 12 Clovis High School (CS) 1:51.90 1
5 5 Ross, Connor 12 McQueen High School 1:52.30 1
6 6 Yount, Blake 12 Smoky Hill High School 1:52.99 1
7 7 Langstaff, Josiah 12 Lincoln HS 1:53.31 1
8 8 Brown, Spencer 12 Wilton High School 1:53.94 1
9 9 Trevino, Isaac 12 Centennial High School (CS) 1:56.59 1
10 10 Sotomayor, Arturo 12 Roseville High School (SJ) 1:56.93 1
M ONE MILE RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Ryan, Paul 12 Logos Christian School 4:07.97 1
2 2 Armstrong, Elijah 12 Pocatello High School 4:08.03 1
3 3 Slagowski, Michael 11 Rocky Mountain High School 4:08.28 1
4 4 Barnard, Adam 12 Daniel Boone High School 4:08.93 1
5 5 Villareal, Carlos Belvidere North High School 4:09.82 1
6 6 Yearian, Jack 11 Bellarmine Preparatory School 4:10.81 1
7 7 Collins, Joshua 12 Wasatch High School 4:12.33 1
8 8 Moskowitz, Eli 12 Souhegan High School 4:13.68 1
9 9 Cortes, Isaac 11 Great Oak High School (SS) 4:13.82 1
10 10 Barrett, Ben 12 Norman North High School 4:14.23 1
TWO MILE RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Hunter, Andrew 11 Loudoun Valley 8:42.51 1
2 2 Fisher, Grant 12 Grand Blanc 8:43.57 1
3 3 Dressel, John 12 Mount Spokane High School 8:50.07 1
4 4 Brandt, Robert 12 Loyola High School (SS) 8:51.59 1
5 5 Spiezio, Jeremy 12 Greenwich Central 8:52.07 1
6 6 Pollard, Thomas 12 Gilbert High School 8:53.26 1
7 7 Mantz, Conner 12 Sky View 8:53.81 1
8 8 Reiser, Jesse 12 McHenry High School 8:56.55 1
9 9 Thomet, Levi 12 Kodiak High School 8:58.21 1
10 10 Webb, Caleb 12 Big Bear High (SS) 8:58.60 1
11 11 Klecker, Joe 12 Hopkins High School 8:59.45 1
12 12 Brannigan, Mike 12 Northport 9:00.59 1
13 13 Hacker, Olin 12 Madison West 9:03.09 1
M 110 METER HURDLES – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT WIND
1 1 Thomas, Damion 10 Northeast HS (Oakland Park) 13.62 1 3.5
2 2 Lattin, Amere 12 Fort Bend Marshall 13.65 1 3.5
3 3 Collins, Justin 12 Carson High School (LA) 13.84 1 3.5
4 4 Musgrove, Antwuan 12 Hallandale HS 13.86 1 3.5
5 5 Billing, Alex 12 Simi Valley High (SS) 13.93 1 3.5
6 6 Jackson, Emmanuel 12 Sanderson 14.18 1 3.5
7 7 Grant, Christapherson 12 Meadowdale High School 14.44 1 3.5
8 8 Anderson, Joseph 10 Upland High (SS) 17.82 1 3.5
F 100 METER DASH – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT WIND
1 1 Hill, Candace 10 Rockdale Co. 10.98 1 2.0
2 2 Francis, Zaria 11 Rio Mesa High (SS) 11.26 1 2.0
3 3 Steele, Alfreda 11 Pasco HS 11.33 1 2.0
4 4 Rain Williams, Lauren 10 Oaks Christian High (SS) 11.37 1 2.0
5 5 Sparling, Krystal 12 St. Thomas Aquinas HS 11.37 1 2.0
6 6 Acolatse, Suzie 12 Mission Hills (SD) 11.59 1 2.0
7 7 Barnes, Celera 11 St. Bonaventure (SS) 11.60 1 2.0
8 8 O’connor, Janie 10 Zachary 11.75 1 2.0
F 400 METER DASH – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Abrams, Aliyah 12 Grayson High School 53.40 1
2 2 Ellis, Brittny 12 Warren High School 54.05 1
3 3 Waller, Hanna 11 Buchanan High School (CS) 54.40 1
4 4 Schulte, Becca 11 Fort Collins High School 54.99 1
5 5 Chambers, Janaya 11 Stanton Prep 55.75 1
6 6 Coats, Mia 10 Mountain Range High School 56.64 1
7 7 Carter, Kirsten 9 Santa Rosa High (NC) 1:02.18 1
F 800 METER RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Aragon, Christina 11 Billings Sr High School 2:04.00 1
2 2 Colter, Jordyn 12 Cherry Creek High School 2:05.02 1
3 3 Heymach, Julia 10 Houston Lamar 2:05.64 1
4 4 Stauber, Ruby 11 Wayzata High School 2:05.67 1
5 5 Villalba, Maddie 11 Central Bucks West 2:07.27 1
6 6 Miller, Aaliyah 11 McKinney Boyd 2:09.03 1
7 7 Ripple, Erin 10 Holy Names Academy 2:10.78 1
F ONE MILE RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Donaghu, Ella 11 Grant 4:43.07 1
2 2 Rainsberger, Katie 11 Air Academy High School 4:43.98 1
3 3 Leach, Brighie 12 Campolindo High School (NC) 4:45.61 1
4 4 Clark, Devin 12 Smithson Valley 4:46.59 1
5 5 Fuller, Annie 12 Manistee 4:48.29 1
6 6 Hill, Annie 9 Glacier High School 4:48.32 1
7 7 Bowen, Rylee 9 Sonoma Academy (NC) 4:48.95 1
8 8 Long, Hannah 12 Eureka High School 4:49.04 1
9 9 Jenks, Stephanie 11 Linn-Mar High School 4:49.54 1
10 10 Morley, Bryn 9 Bigfork High School 4:52.62 1
11 11 Scholl, Tabor 12 West Grand High School 4:57.35 1
F TWO MILE RUN – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT
1 1 Rohrer, Anna 12 Mishawaka High School 9:59.96 1
2 2 Collins, Destiny 11 Great Oak High School (SS) 10:00.90 1
3 3 Debalsi, Hannah 11 Staples High School 10:03.24 1
4 4 O’Keeffe, Fiona 11 Davis Senior High School (SJ) 10:11.87 1
5 5 Belf, Audrey 12 Birmingham Seaholm 10:14.78 1
6 7 Burda, Bella 12 Arlington 10:24.42 1
7 8 Murphy, Kate 10 Lake Braddock 10:27.37 1
8 9 Oakes, Jordan 10 Holy Names Academy 10:28.32 1
9 10 Morley, Makena 12 Bigfork High School 10:32.06 1
10 11 Biles, Lucy 12 Herriman High 11:06.84 1
F 100 METER HURDLES – FINALS
PLACE OVERALL ATHLETE CLASS TEAM RESULT HEAT WIND
1 1 Graham, Jasmyne 12 Eleanor Roosevelt (SS) 13.36 1 -0.1
2 2 Collier, Reonna 10 Vacaville High School (SJ) 13.47 1 -0.1
3 3 Miller, Ashley 11 East Ridge HS 13.50 1 -0.1
4 4 Mcglaston, Mecca 11 Dublin High School (NC) 13.78 1 -0.1
5 5 Davis, Tara 10 Agoura High School (SS) 13.79 1 -0.1
6 6 Mills, Darhian 12 Inglemoor Senior High School 13.97 1 -0.1
7 7 Williams, Jaela 12 Serra (Junipero) High School (SS) 14.37 1 -0.1
8 8 Hughes, Brandi 11 Skyline High School 14.45 1 -0.1

 


Advertisement
The 1:59:40 GOAT shirts are here