2012 Zatopek Results

  • submit to reddit

December 8, 2012

Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 1
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
Girls 100 metres Under 13
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
Final
1 Sienna Fighera 00 VIC FASTEST KID 13.23 -1.9
2 Jessie Andrew 00 VIC FASTEST KID 13.32 -1.9
3 Caitlin Bronte 00 VIC FASTEST KID 13.45 -1.9
4 Lateisha Willis 00 VIC FASTEST KID 13.49 -1.9
5 Ella Squires 00 VIC FASTEST KID 13.55 -1.9
6 Tegan Ryan 00 VIC FASTEST KID 13.83 -1.9
7 Natalie Clucas 00 VIC FASTEST KID 14.44 -1.9
8 Molly Jenkins 00 VIC FASTEST KID 14.65 -1.9
9 Talia Martin 00 VIC FASTEST KID 14.66 -1.9
Girls 100 metres Under 12
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Madison Chong 01 VIC FASTEST KID 13.09 5.4
2 Amelia Ma’O 01 VIC FASTEST KID 13.32 5.4
3 Caitlin Pinto 01 VIC FASTEST KID 13.75 5.4
4 Luciana Kunkel 01 VIC FASTEST KID 13.84 5.4
5 Annabelle Holman 01 VIC FASTEST KID 14.23 5.4
6 Bethany Nicola 01 VIC FASTEST KID 14.49 5.4
Girls 100 metres Under 11
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Mietta Russell 02 VIC FASTEST KID 14.06 1.5
2 Isabella Phanivong 02 VIC FASTEST KID 14.63 1.5
3 Alexandra Taylor Boxall 02 VIC FASTEST KID 14.66 1.5
4 Adora Arch 02 VIC FASTEST KID 14.80 1.5
Girls 100 metres Under 10
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Chloe Davutovic 03 VIC FASTEST KID 16.74 3.5
2 Kayla Bratic 03 VIC FASTEST KID 17.29 3.5
Girls 1500 metres Under 15
=======================================================================
National: N 4:12.51 1999 Georgie Clark, VIC
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Scarlett Fahey 98 NEW SOUTH WALES 4:34.27
2 Corrin Demeo 98 ATHLETICS CHILWELL 4:40.39
3 Ameila Mazza Downie 99 COBURG 4:43.67
4 Maddison Caulfield 99 ESSENDON LA 4:50.63
5 Madeline Martin 98 ATHLETICS CHILWELL 4:53.85
6 Georgia Hansen 98 CAMPERDOWN LA 4:54.28
7 Georgie MacDonald 99 GLENHUNTLY 4:55.23
8 Liv Gallagher 97 ESSENDON LA 4:56.39
9 Morgan Costelloe 98 GEELONG LA 4:59.13
10 Natalya Hall-Dekleva 99 BENDIGO LA 5:01.77
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 2
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
Women 100 Yard Open
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Ashleigh Whittaker 93 VICTORIA 11.05 -1.1
2 Angela Byrt 88 VICTORIA 11.09 -1.1
3 Monica Brennan 95 VICTORIA 11.17 -1.1
4 Katie Moore 81 VICTORIA 11.40 -1.1
5 Kendra Hubbard 91 VICTORIA 11.40 -1.1
6 Monique Booth 89 VICTORIA 11.58 -1.1
7 Nana-Adoma Owusu-Afriyie 99 VICTORIA 11.59 -1.1
Women 800 metres Open
=======================================================================
National: N 1:59.00 1976 Charlene Rendina, VIC
WC B-Qual: B 2:01.50
WC A-Qual: A 2:00.00
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Anna Laman 97 NEW SOUTH WALES 2:06.51
2 Alice Platten 85 VICTORIA 2:10.79
3 Claudia Nicklason 97 TASMANIA 2:11.01
4 Mia Ross 96 VICTORIA 2:12.50
5 Rochelle Kennedy 95 VICTORIA 2:12.63
6 Jenny Blundell 94 NEW SOUTH WALES 2:13.28
7 Coreena Cleland 90 VICTORIA 2:14.35
8 Natalie Rule 96 VICTORIA 2:16.77
– Morgan Mitchell 94 WESTERN ATHLETICS DNF
Women 1500 metres Open
=======================================================================
National: N 4:00.93 2006 Sarah Jamieson, VIC
WC B-Qual: B 4:09.00
WC A-Qual: A 4:05.50
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Brittany McGowan 92 QUEENSLAND 4:30.87
2 Katelyn Simpson 96 QUEENSLAND 4:32.55
3 Courtney Powell 95 VICTORIA 4:32.65
4 Selma Kajan 93 NEW SOUTH WALES 4:32.81
5 Paige Graham 89 SOUTH AUSTRALIA 4:34.96
6 Emma Dick 95 QUEENSLAND 4:36.46
7 Milly Clark 89 NEW SOUTH WALES 4:37.73
8 Sophie Linn 96 SOUTH AUSTRALIA 4:42.20
9 Leah Polycarpou 96 VICTORIA 4:42.65
10 Claudia Verstraten 98 VICTORIA 4:45.27
Women 10000 metres Open
=======================================================================
National: N 30:37.68 2003 Benita Johnson, VIC
Meet Record: M 31:26.34 2001 Susie Power
WC B-Qual: B 32:05.00
WC A-Qual: A 31:45.00
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Neely Spence USA 32:16.51
2 Lara Tamsett 88 NEW SOUTH WALES 33:03.84
3 Linda Spencer 83 WESTERN AUSTRALIA 33:08.30
4 Jessica Trengove 88 SOUTH AUSTRALIA 33:36.77
5 Sinead Diver 78 VICTORIA 33:55.96
6 Karinna Fyfe 89 VICTORIA 35:06.82
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 3
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
….Women 10000 metres Open
7 Brooke Williams VICTORIA 35:51.17
8 Catherine Clohesy 97 SOUTH AUSTRALIA 36:15.44
9 Hannah Flannery 90 ACT 36:23.89
10 Emma Kraft 84 NORTHERN TERRITORY 36:51.25
11 Aarthi Venkatesan 77 QUEENSLAND 36:58.89
12 Laura Garvican 83 NEW SOUTH WALES 37:27.60
– Sarah McSweeney 90 VICTORIA DNF
– Zoe Buckman 88 VIC FASTEST KID DNF
Women 4×400 metres Relay Open
=======================================================================
National: N 3:31.35 1986 Victoria
Flemming, Flintoff, Stewart, Tomsett
WC A-Qual: A 3:33.00
Team Final Points
=======================================================================
1 KNOX ATHLETICS ‘A’ 3:46.46
2 SANDRINGHAM ‘A’ 3:48.15
3 RINGWOOD ‘A’ 3:50.21
4 WILLIAMSTOWN ‘A’ 3:58.27
5 DONCASTER AC ‘A’ 4:02.92
6 ATHLETICS ESSENDON ‘A’ 4:05.11
7 BOX HILL ‘A’ 4:13.35
8 GLENHUNTLY ‘A’ 4:13.70
Women Pole Vault Open
=======================================================================
National: N 4.76m 2012 Alana Boyd, WA
WC B-Qual: B 4.50m
WC A-Qual: A 4.60m
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Verity Cooper 96 VICTORIA 3.60m
2 Madeline Lawson 97 VICTORIA 3.40m
3 Nicole Anskaitis 93 VICTORIA 3.40m
4 Catherine MacRae 79 VICTORIA 3.40m
5 Katherine Iannello 83 VICTORIA 3.20m
Women 3000 metres Under 20
=======================================================================
National: N 8:44.10 1984 Donna Gould, SA
Meet Record: M 9:03.64 2001 Melissa Rowlinson
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Tasmyn McMahon SOUTH AUSTRALIA 9:53.34
2 Samantha Prime 96 VICTORIA 9:54.37
3 Kara Macdrmid 98 NEW ZEALAND 9:59.82
4 Isabelle Scott 93 SOUTH AUSTRALIA 10:03.59
5 Megan Isbester 97 NEW SOUTH WALES 10:06.51
6 Eliza Barton 93 NEW SOUTH WALES 10:15.23
7 Tessa Johns 97 TASMANIA 10:19.70
8 Stella Radford 97 VICTORIA 10:21.08
9 Kate Fitzsimons 93 WESTERN AUSTRALIA 10:21.70
10 Rhiannon White 95 VICTORIA 10:25.14
11 Amy Cashin 96 VICTORIA 10:43.74
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 4
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
Boys 100 metres Under 13
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Harry Ma’O 00 VIC FASTEST KID 12.01 0.3
2 Peter Sio Sio 00 VIC FASTEST KID 12.26 0.3
3 Jordan Munyard 00 VIC FASTEST KID 12.34 0.3
4 Patrick Myles 00 VIC FASTEST KID 12.55 0.3
5 Angus Norman 00 VIC FASTEST KID 13.27 0.3
6 Osei-Kwame Owusu-Afriyie 00 VIC FASTEST KID 13.46 0.3
7 Gabriel Shaw 00 VIC FASTEST KID 13.78 0.3
8 Albert Álvarez 00 VIC FASTEST KID 14.18 0.3
9 Luke Mitchell 00 VIC FASTEST KID 14.38 0.3
Boys 100 metres Under 12
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Daniel Mouratch 01 VIC FASTEST KID 12.95 6.3
2 Daniel Mammoliti 01 VIC FASTEST KID 13.26 6.3
3 Samuel Merrick 01 VIC FASTEST KID 13.27 6.3
4 Adam Spencer 01 VIC FASTEST KID 13.38 6.3
5 John Vave 01 VIC FASTEST KID 13.39 6.3
6 Lassi Kaukonen 01 VIC FASTEST KID 13.93 6.3
7 Kavin Jayasena 01 VIC FASTEST KID 13.96 6.3
8 Harrison Shaw 01 VIC FASTEST KID 14.11 6.3
Boys 100 metres Under 11
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Max Benier 02 VIC FASTEST KID 13.33 NWI
2 Benjamin Svikis 02 VIC FASTEST KID 13.83 NWI
3 Roman Anastasios 02 VIC FASTEST KID 14.49 NWI
4 josh woodford 02 VIC FASTEST KID 14.93 NWI
5 Andre Rodrigo 02 VIC FASTEST KID 15.39 NWI
Boys 100 metres Under 10
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Harrison Truscott 03 VIC FASTEST KID 14.05 2.2
2 Tayleb Willis 03 VIC FASTEST KID 14.25 2.2
3 Lachlan Doehmann 03 VIC FASTEST KID 14.67 2.2
4 Zavier Mcdonald-Tetevano 03 VIC FASTEST KID 14.75 2.2
Boys 1500 metres Under 15
=======================================================================
National: N 3:53.70 2001 Tyson Mahon, VIC
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Ryan Patterson 97 YARRA RANGERS LA 4:02.70
2 Justin Wolsley 97 MORNINGTON LA 4:21.18
3 Kye Jenkyn 98 BENDIGO YMCA 4:21.77
4 Kalen Bird 98 KNOX LA 4:23.05
5 Benjamin White 98 COL 4:23.78
6 James Stanley 99 OLD XAVERIANS 4:26.01
7 Lochlan Lyness 97 CASEY LA 4:26.76
8 Daniel Hamilton 98 MELTON 4:32.02
9 Yoann Colin 98 FRANKSTON 4:35.14
10 Yuan Chow Lui 99 DONCASTER LA 4:40.90
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 5
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
….Boys 1500 metres Under 15
11 Seb Williams 99 SANDRINGHAM LA 4:43.42
12 Broden Bird 98 KNOX LA 4:45.86
13 Kayne Davies 99 CLAYTON 4:48.34
Men 100 Yard Open
============================================================================
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Josh Ross 81 VICTORIA 9.82 -1.4
2 Joel Bee 92 VICTORIA 9.89 -1.4
3 Michael Beltrame 92 VICTORIA 10.07 -1.4
4 Adrian Mott 87 VICTORIA 10.11 -1.4
5 Carl Morehouse 85 VICTORIA 10.20 -1.4
Men 400 metres Open
=======================================================================
National: N 44.38 1988 Darren Clark, NSW
WC B-Qual: B 45.60
WC A-Qual: A 45.28
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Joshua Ralph 93 NEW SOUTH WALES 48.30
2 Deluca Lawson-Matthew 96 VICTORIA 49.14
3 Ollie Wurm 90 VICTORIA 50.06
4 Bryce Watkins 93 SOUTH AUSTRALIA 50.37
5 Brett Fisk 93 SOUTH AUSTRALIA 50.64
6 Liam Mitchell 91 NEW ZEALAND 51.10
7 Aaron Page 88 VICTORIA 53.31
Men 800 metres Open
=======================================================================
National: N 1:44.40 1968 Ralph Doubell, VIC
WC B-Qual: B 1:46.20
WC A-Qual: A 1:45.30
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Jordan Gusman 96 NEW SOUTH WALES 1:51.65
2 Fraser Coss 90 QUEENSLAND 1:51.66
3 Andy Giam 90 VICTORIA 1:52.58
4 Dominic Sutton 91 VICTORIA 1:52.67
5 Alex Pettigrew 92 NEW SOUTH WALES 1:53.00
6 Darcy Sutton 93 VICTORIA 1:53.41
7 Tom Beard 91 WESTERN AUSTRALIA 1:54.44
8 Matthew Coloe 88 VICTORIA 1:55.41
– Ashley Humphrey 87 VICTORIA DNF
Men 1600 metres Mile Open
=======================================================================
National: N 3:48.98 2005 Craig Mottram, VIC
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 David Bradney 89 NEW SOUTH WALES 4:04.51
2 Josh Wright 91 NEW SOUTH WALES 4:04.71
3 Joshua Tedesco 91 WESTERN AUSTRALIA 4:07.02
4 Adrian Plummer 92 QUEENSLAND 4:07.57
5 Ryan Geard 92 VICTORIA 4:09.04
6 Joshua Johnson 92 NEW SOUTH WALES 4:10.18
7 Alexander Rowe 92 VICTORIA 4:10.34
8 Rhys Jones 91 SOUTH AUSTRALIA 4:10.64
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 6
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
….Men 1600 metres Mile Open
9 Philo Saunders 78 ACT 4:12.66
10 Daniel Bulmer 90 QUEENSLAND 4:13.49
11 Grant Page 83 TASMANIA 4:14.18
12 Nicholas Toohey 88 QUEENSLAND 4:18.84
– Kevin Craigie 85 VICTORIA DNF
Men 10000 metres Open
=======================================================================
National: N 27:24.95 2011 Ben St Lawrence, NSW
Meet Record: M 27:22.54 1998 Luke Kipkosgie
WC B-Qual: B 28:05.00
WC A-Qual: A 27:40.00
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Emmanuel Bett KENYA 27:59.23B
2 Ben St Lawrence 81 NEW SOUTH WALES 28:35.92
3 Ben Moreau 82 GREAT BRITAIN 28:40.83
4 Mitchel Brown 90 VICTORIA 28:44.16
5 Brett Robinson 91 ACT 28:45.39
6 Liam Adams 86 VICTORIA 28:47.49
7 Steve Kelly 88 VICTORIA 28:52.30
8 Hugo Beamish 90 NEW ZEALAND 29:03.75
9 Jeffrey Hunt 83 NEW SOUTH WALES 29:11.33
10 Stephen Dinneen 79 VICTORIA 29:18.13
11 Aaron Pulford 92 NEW ZEALAND 29:26.66
12 Bradley Croker 82 NEW SOUTH WALES 29:59.70
13 Neil Berry 92 NEW SOUTH WALES 30:01.32
14 Duer Yoa 91 VICTORIA 30:11.46
15 Brad Milosevic 89 NEW SOUTH WALES 30:12.10
16 Rhydian Cowley 91 VICTORIA 30:49.47
17 Paul Morgan VICTORIA 30:55.67
18 Tyson Popplestone 88 VICTORIA 30:58.33
19 Josh Harris 90 TASMANIA 31:25.18
20 Toby Rayner 86 VICTORIA 31:58.40
– Kane Wille 89 VICTORIA DNF
– Tim Hodge 87 NEW ZEALAND DNF
Men 3000 metres Steeple Open
=======================================================================
National: N 8:16.22 1993 Shaun Creighton, VIC
Meet Record: M 8:29.44 2005 Peter Nowill
WC B-Qual: B 8:32.00
WC A-Qual: A 8:26.00
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 James Nipperess 91 NEW SOUTH WALES 8:50.46
2 Chris Discombe 81 VICTORIA 8:55.91
3 James Coleman 94 VICTORIA 9:14.01
4 Daryl Crook 88 QUEENSLAND 9:20.67
5 Jack Colreavy 90 NEW SOUTH WALES 9:26.30
6 William Potter 93 VICTORIA 9:38.38
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 7
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
Men 4×400 metres Relay Open
=======================================================================
National: N 3:02.10 1984 Victoria
Frayne, Minihan, Mitchell, Van Miltenburg
WC B-Qual: B 3:05.00
WC A-Qual: A 3:05.00
Team Final Points
=======================================================================
1 KNOX ATHLETICS ‘A’ 3:16.35
2 DEAKIN ‘A’ 3:16.85
3 ATHLETICS ESSENDON ‘A’ 3:16.94
4 OLD XAVERIANS ‘A’ 3:18.52
5 DIAMOND VALLEY ‘A’ 3:19.82
6 SANDRINGHAM ‘A’ 3:20.86
7 GLENHUNTLY ‘A’ 3:24.44
8 DONCASTER AC ‘A’ 3:26.37
Men Triple Jump Open
============================================================================
National: N 17.46m 1982 Ken Lorraway, ACT
WC B-Qual: B 16.85m
WC A-Qual: A 17.20m
Name Year Team Final Wind Points
============================================================================
1 Alex Lorraway 89 VICTORIA 15.19m 0.4
2 Denis Finnegan 86 IRELAND 15.01m -1.3
3 Frank Brisevac 94 VICTORIA 14.20m -0.6
4 Brandon Clark 94 VICTORIA 13.50m 1.6
Men Shot Put Open
=======================================================================
National: N 21.26m 2008 Scott Martin, VIC
WC B-Qual: B 20.10m
WC A-Qual: A 20.60m
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Damien Birkinhead 93 VICTORIA 17.33m
2 Robert Melon 82 SWEDEN 16.03m
3 Shane Carstairs 90 VICTORIA 13.85m
4 Lachlan Freestone 94 VICTORIA 12.45m
5 Aaron Page 88 VICTORIA 11.37m
Men 3000 metres Under 20
=======================================================================
National: N 7:57.45 2009 Ryan Gregson, NSW
Meet Record: M 8:02.94 1995 Michael Power
Name Year Team Final Points
=======================================================================
1 Declan Wilson 94 VICTORIA 8:07.90
2 Zak Patterson 94 VICTORIA 8:08.63
3 Jacob Birtwhistle 95 TASMANIA 8:09.12
4 Jack Stapleton 97 NEW SOUTH WALES 8:11.49
5 James Hansen 95 TASMANIA 8:19.23
6 Jack Curran 95 QUEENSLAND 8:19.73
7 Luke Mathews 96 VICTORIA 8:23.10
8 Joe Hardy 96 VICTORIA 8:24.75
9 Chartt Miller 95 WESTERN AUSTRALIA 8:30.82
10 Morgan McDonald 97 NEW SOUTH WALES 8:31.04
11 Matthew Beer 95 VICTORIA 8:31.98
12 Hugh Nicklason 96 TASMANIA 8:35.43
13 Reilly Shaw 96 ACT 8:36.57
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 8
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
….Men 3000 metres Under 20
14 Tim Stewart 94 NEW ZEALAND 8:37.13
15 Stewart McSweyn 95 VICTORIA 8:45.55
16 Jack Davies 95 VICTORIA 8:48.33
17 Laurence Sorace 96 VICTORIA 8:48.88
18 Mitchell Thompson 95 VICTORIA 8:51.75
19 Louis McAfee 97 QUEENSLAND 8:52.94
20 Guy Walters UNATTACHED 8:59.62
21 Wubishet Murphy 94 SOUTH AUSTRALIA 9:00.14
22 Ned Verwey 93 VICTORIA 9:02.48
23 Jack Bruce 96 QUEENSLAND 9:06.72
24 Cameron Gatt 94 VICTORIA 9:09.64
Mixed 300 metres VAL Open
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Rhys Parkinson -22 M VAL 33.34Q 5
2 Craig Foley -30 M VAL 33.54Q 2
3 Matthew Harvey -20 M VAL 33.65Q 4
4 Peter Spence -21 M VAL 33.73Q 1
5 Tarryn Fisher -58 W VAL 33.87Q 3
6 Will Johns -10 M VAL 33.58q 5
7 Harrison Roubin -13 M VAL 33.74q 1
8 James Collier -15 M VAL 33.97q 4
8 Matthew Hargreaves -4 M VAL 33.97q 2
10 Susan Sinclair -53 W VAL 34.07q 3
11 Damien Cassar -38 M VAL 34.16 4
12 James Vine -11 M VAL 34.17 5
13 Richard Norris -43 M VAL 34.18 1
14 Shaun Hargreaves -8 M VAL 34.20 3
15 Eric Sapac -19 M VAL 34.22 2
16 Nick Howard -31 M VAL 34.28 4
17 Danielle McDowell -67 W VAL 34.40 5
18 Ryan Camille -19 M VAL 34.47 3
18 Chris Roche -29 M VAL 34.47 5
20 Dale Lyons -20 M VAL 34.51 4
21 Leigh Phelan – 0 M VAL 34.52 1
22 Ian Speed -31 M VAL 34.54 2
23 John Nicolosi -13 M VAL 34.62 3
23 Matthew D’Astoli -26 M VAL 34.62 2
25 Darren Naismith -29 M VAL 34.70 1
26 Lachlan Taylor -9 M VAL 34.77 4
27 Jeremy Fernando -13 M VAL 34.78 4
28 Steve Fabris -15 M VAL 34.96 3
29 Justin Cohen -28 M VAL 35.01 4
30 Joshua Ross – 0 M VAL 35.08 1
30 Calvin Gook -31 M VAL 35.08 3
32 Benjamin Weaver -13 M VAL 35.21 2
33 Matt Grant -21 M VAL 35.29 5
34 Darci Hughes -11 M VAL 35.31 1
35 Noel Maghamez -48 M VAL 35.33 5
36 Wade Girotto -38 M VAL 35.70 3
37 Jack Dooley -22 M VAL 35.75 3
38 Timothy Rosen -22 M VAL 35.96 2
39 Michael Carney -36 M VAL 36.03 2
40 Mathew Boyes -34 M VAL 36.22 5
41 Garry Connor -69 M VAL 36.27 3
42 Stephen Baird -62 M VAL 36.93 5
Lakeside Stadium – Site License Hy-Tek’s MEET MANAGER 10:33 PM 8/12/2012 Page 9
2012 ZATOPEK:10 – 8/12/2012
Lakeside Stadium, Albert Park
Results
….Mixed 300 metres VAL Open
43 Sonya Pollard -62 W VAL 37.55 4
44 Natasha Mcdowell -38 W VAL 38.58 3
Mixed 300 metres VAL Open
=======================================================================
Name Year Team Final Points
=======================================================================
Final
1 Rhys Parkinson -22 M VAL 32.88
2 Craig Foley -30 M VAL 33.07
3 Matthew Harvey -20 M VAL 33.42
4 Peter Spence -21 M VAL 33.64
5 Matthew Hargreaves -4 M VAL 33.70
6 Susan Sinclair -53 W VAL 33.79
7 Tarryn Fisher -58 W VAL 34.00
8 Harrison Roubin -13 M VAL 34.27
9 James Collier -15 M VAL 34.34
10 Will Johns -10 M VAL 34.64
Mixed 1200 Sprint Medley Open
=======================================================================
Team Final Points
=======================================================================
1 MENTONE ‘A’ 2:42.41
2 SANDRINGHAM ‘A’ 2:43.86
3 WESTERN ATHLETICS ‘A’ 2:43.97
4 GEELONG ‘A’ 2:44.16
5 SOUTH MELBOURNE ‘A’ 2:51.41
6 YARRA RANGERS LA ‘A’ 2:51.60
7 RINGWOOD ‘A’ 2:52.53
8 WHITTLESEA CITY ‘A’ 2:59.78

 

Posted in: Professional