Full Results For 2015 Morton Games In Dublin Ireland

  • submit to reddit

Via athleticsirelandenterprises.com
July 24, 2015

Results of athletic events, made by TimeTronics, Belgium
Meet=GloHealth Juvenile T&F Championships D3
Location=Tullamore, Offaly
Date=18/07/2015	Time=16:59:20
Copywright TimeTronics, Belgium                   www.timetronics.be
MeetManager software version =	2011h12

250mH (0.686m U15  Women  Time :10:12
Heat:1 
	1	1752	DALY Miriam              	01	     	36.18			Q 
	2	1427	HOURIHAN Molly           	01	     	37.11			Q 
	3	1064	DRURY Jayne              	01	     	38.48			Q 
	4	1212	LAWLESS Katie            	01	     	38.53			q 
	5	1753	CASSIDY Aisling          	01	     	38.84			
	6	1081	O'NEILL Sorcha           	01	     	40.64			

250mH (0.686m U15  Women  Time :10:12
Heat:2 
	1	1754	WALSH Rachel             	01	     	37.37			Q 
	2	1210	MAGEE Keela              	01	     	37.52			Q 
	3	1604	LANGAN Eadaoin           	01	     	37.84			Q 
	4	1018	GALLAGHER Sinead         	01	     	38.14			q 
	5	1063	HILL Danielle            	01	     	39.31			
	6	1211	KELLY Rachel             	01	     	39.37			
		1603	O'NEILL Niamh            	01	     	DNF   			

250mH (0.686m) U16  Women  Time :10:17
Heat:1 
	1	1766	DOYLE Aoife              	00	     	37.94			Q 
	2	1372	BURKE Alison             	00	     	38.53			Q 
	3	1767	MCKEON Ciara             	00	     	38.84			Q 
	4	1840	BRAITHWAITE Charlotte    	00	AM04 	39.34			q 
	5	1038	GALLIGAN Eadaoin         	00	CN03 	41.96			
	6	1348	HAMILTON Lauren          	00	I395 	43.36			

250mH (0.686m) U16  Women  Time :10:17
Heat:2 
	1	1607	DOYLE Lydia              	00	     	38.19			Q 
	2	1222	MATTHEWS Seoda           	00	     	38.30			Q 
	3	1609	SHEEHY Aoife             	00	     	38.73			Q 
	4	1769	MOYLAN Lauren            	00	     	38.96			q 
	5	1223	MURRAY Deirdre           	00	     	39.55			
	6	1768	O'MAHONEY Sadbh          	00	     	39.65			

250mH (0.762m) U15  Men  Time :10:21
Heat:1      Wind : 0.0 
	1	1092	O'NEILL Conall           	01	     	35.85			
	2	1611	JOYCE Sean               	01	     	36.58			
	3	1424	CARTHY Ciaran            	01	     	36.89			
	4	1502	FORDE John               	01	     	37.71			
	5	1846	STEEL Matthew            	01	AM04 	39.02			
	6	1147	REILLY Finn              	01	     	41.97			

250mH (0.762m/2'6) U16  Men  Time :10:27
Heat:1 
	1	1523	RYAN David               	00	     	33.90			Q 
	2	1614	JENNINGS James           	00	     	34.35			Q 
	3	1060	MULLEN Thomas            	00	     	35.07			Q 
	4	1524	VERMEER Jake             	00	     	35.22			q 
	5	1149	DALY Ross                	00	     	35.32			q 

250mH (0.762m/2'6) U16  Men  Time :10:27
Heat:2 
	1	1151	LALOR Louis              	00	     	34.31			Q 
	2	1054	MULHOLLAND Bradley       	00	     	35.20			Q 
	3	1525	CRONIN Gary              	00	     	35.63			Q 
	4	1526	HARTERY Mark             	00	     	36.46			
	5	1157	MURTAGH Tadhg            	00	     	36.98			

300mH  U17  Women  Time :10:41
Heat:1 
	1	1779	TOBIN Chloe              	99	     	46.41			Q 
	2	1027	CROSSAN Arlene           	99	     	47.41			Q 
	3	1122	BRANNIGAN Holly          	99	     	47.89			Q 
	4	1623	DELARGY Emer             	99	     	49.57			q 
	5	1230	DELANEY Meabh            	99	     	50.88			
	6	1783	BRADLEY Tara             	99	     	51.21			

300mH  U17  Women  Time :10:41
Heat:2 
	1	1079	MALONE Niamh             	99	     	50.35			Q 
	2	1780	STRAIN Jessica           	99	     	50.55			Q 
	3	1854	GOWING Niamh             	     	50.65			Q 
	4	1117	MONAGHAN Maia            	99	     	50.76			q 
	5	1403	RYNN CAHILL Roisin       	99	     	51.60			
	6	1781	FLAVIN Kate              	99	     	53.66			

300mH  U17  Men  Time :10:48
Heat:1 
	1	1544	LOCKE Cathal             	99	     	40.41			
	2	1546	CLANCY Diarmuid          	99	     	40.95			
	3	1123	MCGINLEY Alan            	99	     	41.71			
	4	1545	BRODERICK Sean           	99	     	42.28			
	5	1618	LYNCH Brendan            	99	     	43.79			
	6	1128	CONNOLLY Brandon         	99	     	44.83			
	7	1165	ENGLISH-HAYDEN Donal     	99	     	50.87			

400mH (0.762m/2'6) U18  Women  Time :11:03
Heat:1 
	1	1474	DUNNE Rachel             	98	     	64.82			
	2	1237	BOREL Amaris             	98	     	65.91			
	3	1238	O'CONNOR Cliodhna        	98	     	66.90			
	4	1619	MCNALLY Tara             	98	     	68.45			
	5	1163	WHELAN Chloe             	98	     	69.15			
	6	1799	O'CONNOR Denise          	98	     	72.74			

400mH (0.762m/2'6) U19  Women  Time :11:10
Heat:1 
	1	1818	DOYLE Kelly-Ann          	97	     	63.32			
	2	1836	O'MAHONEY Clodagh        	97	LK01 	63.80			
	3	1819	PROUT Leanne             	97	     	64.65			
	4	1253	HENEGHAN Ciara           	97	     	80.10			
	5	1252	HENEGHAN Laura           	97	     	80.96			

400mH (0.84/2'9) U18  Men  Time :11:21
Heat:1 
	1	1084	BARNES Ciaran            	98	     	55.10			
	2	1361	ESSUMAN Simon            	98	     	55.31			
	3	1173	DEMPSEY Conor            	98	     	60.95			
	4	1620	MCCABE Tom               	98	     	66.41			

400mH (0.914m/3'0) U19  Men  Time :11:22
Heat:1 
	1	1585	PROUT Darren             	97	     	56.71			
	2	1863	Tim Bowler               	     	57.13			
	3	1586	O'MAHONY Daniel          	97	     	58.17			
	4	1421	HALWAX Joseph            	97	     	58.60			
	5	1182	GAFFNEY Conor            	97	     	59.22			
	6	1842	QUILLIGAN Michael        	97	TY04 	59.79			

1500m U14  Women  Time :12:39
Heat:1 
	1	1744	LYNCH Ellen              	02	     	4:57.46			
	2	1624	O'BRIEN Saoirse          	02	     	4:57.80			
	3	1746	EGAN Grainne             	02	     	4:59.92			
	4	1625	GIBBONS Katie            	02	     	5:08.51			
	5	1200	SHERIDAN Abbie           	02	     	5:13.68			
	6	1747	HOLMES Lucy              	02	     	5:14.58			
	7	1110	STEWART Aela             	02	     	5:15.42			
	8	1356	MCADAMS Jenifer          	02	     	5:15.81			
	9	1197	O'REILLY Roisin          	02	     	5:16.22			
	10	1440	O'REILLY Caoimhe         	02	     	5:21.66			
	11	1627	FORDE Zoe                	02	     	5:25.85			
	12	1626	O'SHEA Meadbh            	02	     	5:48.88			

1500m U14  Men  Time :12:44
Heat:1 
	1	1629	MCPHILLIPS Cian          	02	     	4:34.30			
	2	1134	LAWLOR Michael           	02	     	4:35.36			
	3	1628	LLOYD Ethan              	02	     	4:35.67			
	4	1494	REDMOND Eoin             	02	     	4:37.65			
	5	1374	DONOGHUE Sean            	02	     	4:39.74			
	6	1070	FARREN Oisin             	02	     	4:41.80			
	7	1495	COLLINS Ted              	02	     	4:45.96			
	8	1496	HARTNETT Paul            	02	     	4:46.93			
	9	1136	KEARNEY Cathal           	02	     	4:54.69			
	10	1497	RYAN Adam                	02	     	4:55.68			
	11	1441	MCCANN Brendan           	02	     	4:58.54			
	12	1631	MOORHEAD Kyle            	02	     	5:11.68			

1500m U15  Women  Time :12:51
Heat:1 
	1	1442	BROWN Molly              	01	     	4:51.18			
	2	1363	HEALY Sarah              	01	     	4:55.00			
	3	1632	GALLAGHER Maeve          	01	     	4:59.74			
	4	1206	GLENNON Susan            	01	     	5:01.38			
	5	1208	O'CONNOR Sarah           	01	     	5:02.07			
	6	1443	MOHAN Aisling            	01	     	5:05.91			
	7	1209	O'LOAN Sadbh             	01	     	5:05.92			
	8	1759	WHEELER Nessa            	01	     	5:06.93			
	9	1019	MCGRATH Aoife            	01	     	5:08.05			
	10	1089	FARRELL Aoife            	01	     	5:11.08			
	11	1057	SKUCE Hermione           	01	     	5:12.28			
	12	1758	BLUETT Ursula            	01	     	5:13.10			
	13	1207	DONEGAN Danielle         	01	     	5:14.69			
	14	1760	HURLEY Caitlin           	01	     	5:24.07			
	15	1761	MCGUIRE Lindsey          	01	     	5:25.05			
	16	1017	GALLAGHER Karen          	01	     	5:27.03			
	17	1634	CORCORAN Anna            	01	     	5:28.67			
	18	1444	WARREN Aimee             	01	     	5:32.19			

1500m U15  Men  Time :12:56
Heat:1 
	1	1407	O'LOUGHLIN Louis         	01	     	4:17.95			
	2	1142	JONES Ben                	01	     	4:20.17			
	3	1408	ADEN Fathi               	01	     	4:20.44			
	4	1082	MAGUIRE Conor            	01	     	4:20.45			
	5	1100	SCOTT Tim                	01	     	4:29.12			
	6	1636	BRENNAN Aaron            	01	     	4:29.51			
	7	1384	BOLGER Cian              	01	     	4:32.28			
	8	1506	O'SHEA Jack              	01	     	4:33.78			
	9	1058	GORDON Andrew            	01	     	4:38.11			
	10	1507	BAGGE Jake               	01	     	4:38.88			
	11	1144	DERHAM Josh              	01	     	4:42.81			
	12	1508	O'REILLY Christopher     	01	     	4:45.76			
	13	1145	MATTHEWS Conor           	01	     	4:46.88			
	14	1638	MCCANN Liam              	01	     	5:01.69			
		1143	WARD David               	01	     	DNS   			

1500m U16  Women  Time :13:04
Heat:1 
	1	1217	RAFTER Claire            	00	     	4:46.80			
	2	1445	FARRELL Amy Rose         	00	     	4:47.96			
	3	1112	HAIGNEY Enya             	00	     	4:53.66			
	4	1446	TAYLOR Abigail           	00	     	4:56.58			
	5	1218	CUMMINS Eva              	00	     	4:57.97			
	6	1126	CARSON Grace             	00	     	4:59.62			
	7	1220	O'BRIEN Amy              	00	     	4:59.66			
	8	1774	MULDOWNEY Tamzin         	00	     	5:02.16			
	9	1640	DERVIN Maeve             	00	     	5:05.67			
	10	1839	BROWN Rachel             	00	AM04 	5:08.15			
	11	1447	MCCULLOUGH Roseanne      	00	     	5:09.36			
	12	1776	DEERING Allanah          	00	     	5:10.92			
	13	1219	RICHARDSON Ella          	00	     	5:12.84			
	14	1642	DUFFY Alannah            	00	     	5:17.49			

1500m U16  Men  Time :13:12
Heat:1 
	1	1121	CORRY Sean               	00	     	4:13.52			
	2	1448	MAGUIRE James            	00	     	4:14.36			
	3	1385	GILES Craig              	00	     	4:15.74			
	4	1155	O'GIBNE Ruarcan          	00	     	4:19.55			
	5	1531	MADIGAN Damien           	00	     	4:20.50			
	6	1154	MAY Cian                 	00	     	4:21.45			
	7	1538	NOLAN Killian            	00	     	4:29.15			
	8	1644	MCALISTER Cian           	00	     	4:29.59			
	9	1533	KEANE Evan               	00	     	4:32.53			
	10	1153	FITZPATRICK Adam         	00	     	4:33.93			
	11	1119	MORRIS Callum            	00	     	4:36.39			
	12	1645	WALSH Conor              	00	     	4:53.19			
	13	1647	HORKAN Dylan             	00	     	5:16.22			

1500m U17  Women  Time :13:24
Heat:1 
	1	1263	O'BRIEN Emma             	99	     	4:44.43			
	2	1236	WARD Laura               	99	     	4:47.77			
	3	1790	KELLY Aisling            	99	     	4:50.33			
	4	1791	O'MAHONEY Aoife          	99	     	4:59.84			
	5	1855	BATE Alanna              	     	5:00.47			
	6	1648	O'BRIEN Aoife            	99	     	5:03.09			
	7	1002	KERLEY Shauna            	99	MN04 	5:05.90			
	8	1050	MCCARTAN Daire           	99	     	5:06.82			
	9	1793	COX Tanya                	99	     	5:09.22			
	10	1234	HARTE Chloe              	99	     	5:10.78			
	11	1233	FLYNN Ailbhe             	99	     	5:11.56			
	12	1417	NITHIGHEARNAIGH Eliza    	99	     	5:21.93			
	13	1051	CATNEY Rioghnach         	99	     	5:25.91			
	14	1649	LEE Shannen              	99	     	5:29.56			
	15	1404	MURPHY Ciara             	99	     	5:35.17			
	16	1651	KING Aoife               	99	     	5:38.56			
		1232	O'CONNOR Annie           	99	     	DNF   			

1500m U17  Men  Time :13:59
Heat:1 
	1	1167	LODGE Rory               	99	     	4:08.65			
	2	1166	CROWLEY Robert           	99	     	4:09.09			
	3	1556	O'DONOVAN Charlie        	99	     	4:09.09			
	4	1111	STEWART Fintan           	99	     	4:13.36			
	5	1168	MCKEOWN Diarmud          	99	     	4:13.96			
	6	1652	PHILLIPS Adam            	99	     	4:16.81			
	7	1069	FARREN Donal             	99	     	4:17.60			
	8	1170	TYAS Jack                	99	     	4:19.87			
	9	1552	MCGLYNN David            	99	     	4:20.42			
	10	1552	MCGLYNN David            	99	     	4:20.42			
	11	1419	DOYLE Nathan             	99	     	4:22.22			
	12	1859	HARVEY Niall             	     	4:24.38			
	13	1352	DRURY Darragh            	99	CN07 	4:25.46			
	14	1192	FITZPATRICK Luke         	99	     	4:26.94			
	15	1386	HESSION Joseph           	99	     	4:28.95			
	16	1388	HOGAN Alex               	99	     	4:29.76			
	17	1171	HOLMES Dean              	99	     	4:36.47			
	18	1849	HARPER Robbie            	99	MO13 	4:48.96			
		1553	MAHER Stephen            	99	     	DNS   			

1500m U18  Women  Time :14:02
Heat:1 
		1658	MCDAID Grainne           	98	     	DNS   			
	1	1865	Ciara Sweeney            	     	4:58.60			
	2	1113	HAMILL Amy               	98	     	4:59.15			
	3	1248	WHITELAW Laura           	98	     	4:59.57			
	4	1654	JOYCE Aisling            	98	     	4:59.64			
	5	1655	MCALLISTER Sorcha        	98	     	5:04.50			
	6	1003	MONAGHAN Edel            	98	I395 	5:04.55			
	7	1483	DEEGAN Avril             	98	LS11 	5:05.73			
	8	1249	STACK Louise             	98	     	5:07.71			
	9	1858	EVERARD Fiona            	     	5:07.74			
	10	1379	COOLEY Alannah           	98	     	5:12.51			
	11	1656	MORONEY Ann              	98	     	5:14.95			
	12	1451	DOWNEY Aoimhe            	98	     	5:17.45			
	13	1807	CASEY Niamh              	98	     	5:25.59			
	14	1452	DEVINE Eryn              	98	     	5:37.88			

1500m U18  Men  Time :15:13
Heat:1 
	1	1179	O'GIBNE Oisin            	98	     	4:16.59			Q 
	2	976	CRAWFORD Callum          	     	4:16.68			Q 
	3	1389	O'BRIEN Adam             	98	     	4:16.69			Q 
	4	1178	WALL Jamie               	98	     	4:17.62			Q 
	5	1006	REIDY Eoin               	98	KE17 	4:17.65			q 
	6	1660	BRACKEN Shane            	98	     	4:18.78			q 
	7	1078	PEPPARD Paul             	98	     	4:19.99			q 
	8	1659	FRIZZELL James           	98	     	4:21.10			
	9	1574	DEVINE Luke              	98	     	4:22.73			
	10	1488	O'GRADA Ruadhan          	98	     	4:24.83			
	11	1420	O'DONNELL Paul           	98	     	4:26.13			
	12	1575	QUINN Conor              	98	     	4:30.40			
	13	1390	WARD Thomas              	98	     	4:42.92			

1500m U18  Men  Time :15:13
Heat:2 
	1	1573	CURTIN Jack              	98	     	4:12.20			Q 
	2	1572	CURTIN Fearghal          	98	     	4:12.47			Q 
	3	1866	Christin McKenna         	     	4:12.65			Q 
	4	1088	O'CALLAGHAN Oisin        	98	     	4:12.78			Q 
	5	1860	MORAN Michael            	     	4:13.29			q 
	6	1867	Cillian Doherty          	     	4:20.24			
	7	1576	BRENNAN Tadhg            	98	     	4:20.69			
	8	1375	MCMILLAN Evan            	98	     	4:24.20			
	9	1102	MCCANN Connor            	98	     	4:26.61			
	10	1413	GIBBS Michael            	98	     	4:32.63			
	11	1392	GIBBONS Alex             	98	     	4:39.42			
		1853	O'LEARY Jack             	     	DNS   			

1500m U19  Women  Time :13:54
Heat:1 
	1	1056	O'REILLY Clodagh         	97	     	4:49.07			
	2	1115	FLANAGAN Eilish          	97	     	4:55.02			
	3	1116	FLANAGAN Roisin          	97	     	4:55.66			
	4	1823	CUMMINS Ciara            	97	     	4:58.84			
	5	1821	QUEALLY Orla             	97	     	5:00.14			
	6	1371	ARMSTRONG Alison         	97	     	5:01.50			
	7	1822	DEERING Aoife            	97	     	5:01.85			
	8	1258	DONEGAN Nadine           	97	     	5:12.64			
	9	1453	MCCARTHY Aine            	97	     	5:25.28			
	10	1856	CONROY Katie             	     	5:30.86			

1500m U19  Men  Time :13:59
Heat:1 
	1	1201	IZUCHUKWU Chinie         	97	     	4:23.01			
	2	1597	HORGAN Luke              	97	     	4:23.99			
	3	1577	CURRAN Sean              	97	     	4:24.62			
	4	1664	O'BOYLE Damian           	97	     	4:25.17			
	5	1593	KEANE Barry              	97	     	4:25.36			
	6	1596	O'SULLIVAN Garry         	97	     	4:28.92			
	7	1080	HUSBAND Sean             	97	     	4:30.66			
	8	1394	DOYLE Cathal             	97	     	4:31.99			
	9	1594	CRONIN Billy             	97	     	4:34.02			
	10	1835	STUBBS MCKENNA Josh      	97	     	4:35.89			
	11	1041	BROWNE Darragh           	97	KY20 	4:40.48			
	12	1838	BUCKLEY Mark             	97	CK15 	4:43.57			
		1663	DOOD Conor               	97	     	DNF   			

200m U14  Women  Time :14:42
Heat:1 
	1	1743	WINSTON Orla             	02	     	26.61			Q 
	2	1196	RAMSDEN Teia             	02	     	27.60			Q 
	3	1195	SMITH Maria              	02	     	27.61			
	4	1666	BOHAN Freya              	02	     	28.17			
	5	1667	MCBRIEN Laoise           	02	     	28.88			
	6	1013	LECKY Bethany            	02	     	29.33			

200m U14  Women  Time :14:42
Heat:2 
	1	1740	FOLEY Niamh              	02	     	26.12			Q 
	2	1741	RYAN Shauna              	02	     	26.94			Q 
	3	1035	KENNY Corrine ?johanna   	02	     	26.98			q 
	4	1355	MCDERMOTT Lauryn         	02	     	27.97			
	5	1434	DOYLE Isabelle           	02	     	28.54			
	6	1068	HARDS Imogen             	02	     	28.71			

200m U14  Women  Time :14:42
Heat:3 
	1	1354	ADELEKE Rhasidat         	02	     	26.66			Q 
	2	1742	DEE Helene               	02	     	27.14			Q 
	3	1665	O'TOOLE Seren            	02	     	27.26			q 
	4	1194	AYAVORO Omasan           	02	     	28.39			
	5	1014	BYRNE Michaela           	02	     	28.82			
	6	1668	WATERS Mia               	02	     	29.74			

200m U14  Men  Time :14:50
Heat:1 
	1	1490	TWOMEY Robert            	02	     	25.52			Q 
	2	1045	SALAJA Raphael           	02	WH8  	26.39			Q 
	3	1132	DALY Aodhan              	02	     	26.68			Q 
	4	1431	GLEESON Conor            	02	     	27.07			
	5	1133	BROWNE Aaron             	02	     	27.29			
	6	1671	DAVIS Jim                	02	     	28.76			
	7	1036	MULVEY Warren            	02	CN03 	28.86			
	8	1672	SHEEDY Eli               	02	     	30.74			

200m U14  Men  Time :14:50
Heat:2 
	1	1131	BUCKLEY Matthew          	02	     	24.37			Q 
	2	1491	DILLON Robert            	02	     	24.98			Q 
	3	1429	FARRELLY Michael         	02	     	25.37			Q 
	4	1847	CAMPBELL Ronan           	02	AM04 	25.97			q 
	5	1368	DORAN Gavin              	02	     	26.54			q 
	6	1669	MCDONNELL Robert         	02	     	26.64			
	7	1010	SHARKEY Eoin             	02	DL05 	27.93			
	8	1083	MCATEER Brian            	02	     	28.47			

200m U15  Women  Time :14:58
Heat:1      Wind : 0.5 
	1	1203	JUMBO-GULA Patience      	01	     	26.29			Q 
	2	1202	HAYDEN Chloe             	01	     	26.33			Q 
	3	1373	CORCORAN Chloe           	01	     	26.39			Q 
	4	1757	HEALY Tara               	01	     	26.79			q 
	5	1369	RYAN Emma                	01	     	27.48			
	6	1674	HALPIN FAHEY Aisling     	01	     	28.01			
		1675	BERMINGHAM Aoife         	01	     	DNS   			

200m U15  Women  Time :14:58
Heat:2      Wind : 0.8 
	1	1127	MCCAULEY Anna            	01	     	25.82			Q 
	2	1756	MORIARTY Niamh           	01	     	26.02			Q 
	3	1755	DOYLE Fiona              	01	     	26.23			Q 
	4	1204	DUANE Inez               	01	     	27.16			q 
	5	1604	LANGAN Eadaoin           	01	     	27.22			
	6	1106	BRADLEY Amie             	01	     	27.23			
	7	1205	KELLY Hannah             	01	     	27.29			
	8	1377	FITZSIMONS Rebecca       	01	     	27.78			

200m U15  Men  Time :15:05
Heat:1      Wind : 0.7 
	1	1436	MCMANUS Ciar‡n           	01	     	24.35			Q 
	2	1138	PYPER Josh               	01	     	24.38			Q 
	3	1357	DARCY Aidan              	01	     	24.88			Q 
	4	1504	HAYES Conor              	01	     	25.48			q 
	5	1021	MCCRUDDEN Adam           	01	     	27.36			

200m U15  Men  Time :15:05
Heat:2      Wind : -1.1 
	1	1503	MOREY Conor              	01	     	23.90			Q 
	2	1139	MOONEY Ben               	01	     	24.63			Q 
	3	1473	HILL Alex                	01	     	25.44			Q 
	4	1140	ELLIOTT Jack             	01	     	25.46			q 
	5	1011	SHARKEY Delcan           	01	DL05 	27.59			

200m U16  Women  Time :15:41
Heat:1      Wind : -1.0 
	1	1770	MURPHY Katie             	00	     	26.06			Q 
	2	1052	PATTERSON Davicia        	00	     	26.64			Q 
	3	1844	ROY Lauren               	00	AM04 	26.70			Q 
	4	1768	O'MAHONEY Sadbh          	00	     	26.71			
	5	1215	RAGGETT Leah             	00	     	26.83			
	6	1679	MCGEOUGH Ellen           	00	     	26.91			
	7	1437	KAVANAGH Orla            	00	     	27.58			
	8	1216	GORRY Lauren             	00	     	27.63			

200m U16  Women  Time :15:41
Heat:2      Wind : -0.7 
	1	1213	RYAN Alana               	00	     	25.78			Q 
	2	1680	CADDEN Lauren            	00	     	26.02			Q 
	3	1214	CHESHIRE Emma            	00	     	26.23			Q 
	4	1378	O'REILLY Caitlin         	00	     	26.30			q 
	5	1771	BOLGER Zara              	00	     	26.43			q 
	6	1681	NALLY Laura              	00	     	26.74			
	7	1772	RUSSELL Annie            	00	     	27.69			
	8	1400	OKEEFFE Robyn            	00	     	28.48			

200m U16  Men  Time :15:17
Heat:1      Wind : -0.9 
	1	1527	ODUBOTE Tony             	00	     	24.40			Q 
	2	1416	FINNEGAN MURPHY Joseph   	00	     	24.52			Q 
	3	1095	JACKSON Simon            	00	     	24.87			Q 
	4	1684	COSTELLO Darren          	00	     	24.94			q 
	5	1104	ADAIR Luke               	00	     	25.77			
		1151	LALOR Louis              	00	     	DNS   			

200m U16  Men  Time :15:17
Heat:2      Wind : -1.6 
	1	1148	MURPHY David             	00	     	24.05			Q 
	2	1109	SEXTON Aaron             	00	     	24.23			Q 
	3	1530	MULQUEEN Dean            	00	     	24.75			Q 
	4	972	PRENDERGAST Hugh         	     	25.01			q 
	5	1529	BAYLON Lance Gabriel     	00	     	25.10			
	6	1686	SWEENEY Kian             	00	     	25.70			
	7	1685	MOLLOY Coney             	00	     	28.26			

200m U17  Women  Time :15:22
Heat:1      Wind : -0.1 
	1	1785	RYAN Lauren              	99	     	25.47			Q 
	2	1026	BOYLE Janine             	99	     	25.97			Q 
	3	1228	O'TOOLE Ellie            	99	     	26.64			Q 
	4	1227	KEANE Rachel             	99	     	26.83			
	5	1687	FLYNN Roisin             	99	     	26.89			
	6	1040	CULLEN Niamh             	99	KY20 	27.25			

200m U17  Women  Time :15:22
Heat:2      Wind : -1.5 
	1	1226	SHEEHY Shannon           	99	     	26.00			Q 
	2	1870	Lisa Aspel               	     	26.24			Q 
	3	1479	MAGEE Katie              	99	     	26.27			Q 
	4	1229	DARBY Emma               	99	     	26.47			q 
	5	1786	BERNARD Kate             	99	CK02 	26.49			q 

200m U17  Men  Time :15:28
Heat:1      Wind : 0.0 
	1	1158	MORRIS Luke              	99	     	22.58			Q 
	2	1475	EDODO Shola              	99	     	22.71			Q 
	3	1548	MITCHELL Jamie           	99	     	22.83			Q 
	4	1692	KILMARTIN Sean           	99	     	23.32			q 
	5	1159	MAHER Ciaran             	99	     	23.52			
	6	1039	IKEH Stanley             	99	LK03 	23.86			
	7	1364	HANRAHAN Mark            	99	     	24.10			
	8	1549	MCCARTHY Sean            	99	     	24.11			

200m U17  Men  Time :15:28
Heat:2      Wind : 1.2 
	1	1477	HOLDEN James             	99	     	23.05			Q 
	2	1074	BLACKMORE Aaron          	99	     	23.10			Q 
	3	1160	MCGRATH Calum            	99	     	23.16			Q 
	4	1267	HETHERINGTON Jack        	99	     	23.18			q 
	5	1690	O'SHAUGHNESSY Luke       	99	     	23.54			
	6	1075	KILPATRICK Mark          	99	     	23.69			
	7	1547	RYAN Daniel              	99	     	23.87			
	8	1691	DOLAN Cillian            	99	     	23.97			

200m U18  Women  Time :15:35
Heat:1      Wind : 0.3 
	1	1243	FREEMAN Ara              	98	     	25.58			Q 
	2	1619	MCNALLY Tara             	98	     	26.46			Q 
	3	1242	MCCABE Sophie            	98	     	26.85			Q 
	4	1486	DONNELLY Fia             	98	     	27.22			q 
	5	1803	BLAIR Gwyneth            	98	     	29.42			

200m U18  Women  Time :15:35
Heat:2      Wind : 0.9 
	1	1481	O'REILLY Mollie          	98	     	25.19			Q 
	2	1251	O'CONNOR Aine            	98	     	26.02			Q 
	3	1004	O'CARROLL Aoife          	98	KY10 	26.23			Q 
	4	1085	GRAHAM Emma              	98	     	27.62			q 
	5	1694	CUMMINS Isabelle         	98	     	28.43			
	6	1801	O'KEEFFE Emily           	98	     	29.01			

200m U18  Men  Time :15:59
Heat:1      Wind : 0.5 
	1	1697	KERR Graham              	98	     	22.81			Q 
	2	1173	DEMPSEY Conor            	98	     	22.95			Q 
	3	1177	MANNING Jack             	98	     	23.08			q 
	4	1049	MCGAHEY Stephen          	98	     	23.12			q 
	5	1567	MURRAY William           	98	     	23.21			
	6	1042	O'SULLIVAN Johnny        	98	KY20 	23.62			
	7	1456	MCCARTHY Gavin           	98	     	24.57			

200m U18  Men  Time :15:59
Heat:2      Wind : 1.7 
	1	1696	GREENE Cillin            	98	     	22.45			Q 
	2	1030	IRWIN Shane              	98	     	23.26			Q 
	3	1568	HICKEY Damien            	98	     	23.36			
	4	1093	GREGG Conor              	98	     	23.72			
	5	1090	KEENAN Ryan              	98	     	24.26			
	6	1365	HANRAHAN Steven          	98	     	24.38			
		1455	SMYTH Mark               	98	     	DNS   			

200m U18  Men  Time :15:59
Heat:3      Wind : 0.3 
	1	1044	O'DONNELL Christopher    	98	SO02 	22.70			Q 
	2	1175	REDMOND Luke             	98	     	23.18			Q 
	3	1564	WINTERS Eoin             	98	     	23.35			
	4	1563	O'BRIEN David            	98	     	23.41			
	5	1699	BROWN David              	98	     	23.74			
		1043	SWANA Glody              	98	LK03 	DNS   			
		1176	PENDER Jamie             	98	     	DNF   			

200m U19  Women  Time :16:40
Heat:1      Wind : 1.2 
	1	1254	BECKER Sophie            	97	     	24.88			
	2	1700	TREACY Sinead            	97	     	25.39			
	3	1255	DOYLE Rachel             	97	     	25.71			
	4	1257	HETHERINGTON Niamh       	97	     	26.38			
	5	1701	KERR Stacey              	97	     	26.89			
	6	1487	LEONARD Aoife            	97	     	30.55			

200m U19  Men  Time :16:00
Heat:1      Wind : -1.8 
	1	1591	HENCHY Joey              	97	     	23.21			Q 
	2	1185	MARTIN Rory              	97	     	23.43			Q 
	3	1087	THOMPSON Gareth          	97	     	23.84			Q 
	4	1589	COSTELLOE Paul           	97	     	24.07			q 
	5	1415	FOX Conor                	97	     	24.29			
	6	1343	CHESHIRE Shane           	97	     	25.17			
		1186	HARRIS Mervyn            	97	     	DIS   			R162.8

200m U19  Men  Time :16:00
Heat:2      Wind : 1.4 
	1	1114	NEWELL Craig             	97	     	23.02			Q 
	2	1191	BYRNE Callan             	97	     	23.04			Q 
	3	1484	MCCABE Luke              	97	     	23.39			Q 
	4	1588	ALFRED Owen              	97	     	23.68			q 
	5	1184	FORTUNE James            	97	     	24.36			
	6	1266	WATKINS Glen             	97	     	24.39			
	7	1705	DODD Eoin                	97	     	25.25			

Discus (1.5Kg) U18  Men  Time :12:06
Heat:1 
	1	1396	MCSWEENEY Daniel         	98	     	40.56			
	2	1583	FLYNN Eoghan             	98	     	39.95			
	3	975	STOUT Emmet              	     	39.54			
	4	1582	SHEEHAN James            	98	     	37.70			
	5	1411	O'BRIEN Oran             	98	     	36.23			
	6	1303	O'SULLIVAN Michael       	98	     	33.55			
	7	1723	MURRAY Ryan              	98	     	33.10			
	8	1304	COADY Ciaran             	98	     	30.12			
	9	1305	KELLY Adam               	98	     	29.02			

Hammer (4Kg) U19  Women  Time :11:04
Heat:1 
	1	1833	VAUGHN WITTS Aoife       	97	     	50.18			
	2	1329	BRADY Kelly              	97	     	44.31			
	3	1330	YOUNG Katy               	97	     	43.29			
	4	1439	TORSNEY Anne-Marie       	97	     	39.64			
	5	1834	RYAN Rachel              	97	     	33.12			

High Jump              U15  Men  Time :11:39
Heat:1 
	1	1514	MCEVOY Joseph            	01	     	1.82			CBP
	2	1279	MOYLAN Lucas             	01	     	1.77			
	3	1511	COURTNEY Darragh         	01	     	1.74			
	4	1280	BELL Gabriel             	01	     	1.65			
	5	1282	PARAMESWARAN Nathan      	01	     	1.55			
	6	1281	HALLIGAN Daniel          	01	     	1.55			
	7	1735	MCNALLY Jack             	01	     	1.50			
	7	1502	FORDE John               	01	     	1.50			
	9	1023	MCGEEHAN Alex            	01	     	1.45			
	10	1848	CORR Matthew             	01	AM04 	1.45			

Javelin (500g) U18  Women  Time :10:58
Heat:1 
	1	1108	WOODS Sarah              	98	     	31.12			
	2	1105	EDWARDS Amy              	98	     	30.44			
	3	1339	LYONS Emma-Jude          	98	     	30.06			
	4	1338	HUTTON Leah              	98	     	29.63			
	5	1435	MULLARNEY Isabel         	98	     	27.12			
	6	1464	MCCONWAY Lauren          	98	CE14 	17.33			

Shot Put (2Kg)       U14  Women  Time :11:28
Heat:1 
	1	1748	SHEEHY Ciara             	02	     	14.10			CBP
	2	1312	LEYDON Shauna            	02	     	12.16			
	3	1714	CASEY Chloe              	02	     	11.93			
	4	1398	BROWN Sarah              	02	     	11.44			
	5	1749	JACOB Sarah              	02	     	11.38			
	6	1313	KAUGARE Liene            	02	     	10.34			
	7	1020	O'DONNELL Valisia        	02	     	10.19			
	8	1751	O'KEEFFE Natasha         	02	     	10.12			
	9	1715	SURLIS Caitlin           	02	     	9.73			
	10	1717	O'HAGAN Shannon          	02	     	9.67			
	11	1015	BOYLE Yvonne             	02	     	9.00			
	12	1099	NIXON Faye               	02	     	8.92			
	13	1433	ROCHE Emma               	02	     	8.60			
	14	1047	GALBRATH Hollie          	02	     	8.55			
	15	1399	BROWN Lindsey            	02	     	7.97			
	16	1716	BARRET Kate              	02	     	7.52			
	17	1432	TORRANS Nicola           	02	     	7.37			

Triple Jump U19  Men  Time :12:10
Heat:1 
	1	1307	JOYCE Shane              	97	     	13.65	-1.4				
	2	1585	PROUT Darren             	97	     	13.10	+2.2		12.91m	-0.4	
	3	1032	BRENNAN Ian              	97	     	13.02	-1.7				
	4	1423	O'CALLAGHAN Matthew      	97	     	12.95	-1.7				
	5	1012	O'CALLAGHAN Caolan       	97	DL05 	12.82	+0.7				
	6	1588	ALFRED Owen              	97	     	11.64	+1.0				
	7	1308	KELLY Jason              	97	     	11.37	+1.8				
	8	1598	FOLEY Rossa              	97	     	10.69	+0.4				

Discus (1Kg) U15  Men  Time :12:17
Heat:1 
	1	1272	FOGARTY Conor            	01	     	36.61			
	2	1521	CAROLAN Sean             	01	     	34.78			
	3	1278	JOYCE Mark               	01	     	32.54			
	4	1273	MCCARRON Connor          	01	     	32.26			
	5	1274	HAND Michael             	01	     	30.87			
	6	1522	DROHAN Cillian           	01	     	29.99			
	7	1864	Alex Soraka              	     	29.64			
	8	1512	NAUGHTON Brian           	01	TY04 	23.98			
	9	1712	HOLMES Karl              	01	     	23.86			
	10	1713	COYNE Kevin              	01	     	20.31			

Hammer (6Kg) U19  Men  Time :12:24
Heat:1 
	1	1048	RUSSELL Owen             	97	     	65.75			CBP
	2	1001	KING Adam                	97	KY27 	62.21			
	3	1350	WILLIAMS James           	97	CN07 	56.58			
	4	1438	MCNICHOLL Jake           	97	     	48.05			
	5	1602	O'NEIL Tom‡s             	97	     	42.97			
	6	1310	KELLY John Joe           	97	     	39.77			
	7	1462	WALSH Conor              	97	     	33.93			

High Jump U19  Women  Time :12:08
Heat:1 
	1	1826	MURPHY Neasa             	97	     	1.66			
	2	1827	RYAN Deirbhle            	97	     	1.63			
	3	1342	DOHERTY Eimear           	97	     	1.55			
	4	1813	CLANCY Rachel            	97	     	1.55			

Javelin (500g) U17  Women  Time :12:07
Heat:1 
	1	1796	O'BRIEN Orlaith          	99	     	44.23			CBP
	2	1327	CASEY Grace              	99	     	42.02			
	3	1101	GILLILAND Hollie         	99	I393 	29.25			
	4	1798	DEASY Leah               	99	     	28.79			
	5	1028	MCGRANAGHAN Naoimh       	99	     	28.04			
	6	1797	LENIHAN Noelle           	99	     	27.20			
	7	1118	ZACHAROPOULOU Eva        	99	     	26.07			
	8	1328	FLOOD Veronica           	99	     	19.80			

Pole Vault U15  Men  Time :14:35
Heat:1 
	1	1513	O'NEILL Sam              	01	     	2.60			
	2	1470	HALPIN Kevin             	01	     	2.40			
	3	1518	KILLIGREW Eoin           	01	     	2.20			
		1516	FITZGERALD Patrick       	01	     	NM   			

Pole Vault U16  Men  Time :14:41
Heat:1 
	1	1284	NOLAN Dean               	00	     	3.30			
	2	1471	MCNALLY Adam             	00	     	3.20			
	3	1283	CALLINAN KEENAN Matthew  	00	     	3.00			
	4	1536	CLUNA Craig              	00	     	2.80			
	4	1285	MURRAY Dach              	00	     	2.80			
	6	1537	DONOVAN Ben              	00	     	2.40			

Pole Vault U17  Men  Time :13:03
Heat:1 
	1	1845	MARTIN Shane             	99	AM04 	3.80			
	2	1165	ENGLISH-HAYDEN Donal     	99	     	2.80			

Pole Vault U18  Men  Time :12:38
Heat:1 
	1	1457	IVERS Robert             	98	     	3.40			
	1	1302	POWER Shane              	98	     	3.40			
	3	1581	KELLEHER Des             	98	     	2.80			

Pole Vault U19  Men  Time :15:24
Heat:1 
	1	1472	FLYNN Brian              	97	     	4.00			
	2	1599	FENNELL Jamie            	97	     	4.00			
	3	1601	KANASH Yuri              	97	     	3.80			
	4	1600	MANGALASHTHIRA Saran     	97	     	3.00			

Shot Put (3Kg) U16  Women  Time :12:31
Heat:1 
	1	1319	FURLONG Marguerite       	00	     	10.92			
	2	1320	MCMAHON Shauna           	00	     	10.82			
	3	1777	CUSACK Vickie            	00	     	10.66			
	4	1096	DOYLE Isabelle           	00	     	9.89			
	4	1096	DOYLE Isabelle           	00	     	9.89			
	6	1719	O'MALLEY Kate            	00	     	9.80			
	7	1097	MCGLYNN Sarah            	00	     	9.76			
	8	1321	POWER Zara               	00	     	9.45			
	9	1322	MOHAN Zoe                	00	     	9.36			
	10	1378	O'REILLY Caitlin         	00	     	8.79			
	11	1767	MCKEON Ciara             	00	     	8.72			
	12	1778	O'KEEFFE Sarah           	00	     	8.25			
	13	1358	ASIGANBI Mariam          	00	DN20 	5.97			
	14	1720	WALSH Amanda             	00	     	5.68			

Triple Jump U18  Women  Time :12:30
Heat:1 
	1	1242	MCCABE Sophie            	98	     	10.83	-0.8				
	2	1810	FURLONG Grace            	98	     	10.80	-0.8				
	3	1094	FARRELLY Kate            	98	     	10.49	+0.6				
	4	1809	O'BRIEN Aoibheann        	98	     	10.47	-0.3				
	5	1811	BLAKE Cliodhna           	98	     	10.36	+0.5				
	6	1381	MCGRADY-HOGAN Ellen      	98	     	10.25	+0.0				
	7	1004	O'CARROLL Aoife          	98	KY10 	9.89	-0.3				
	8	1465	BROSNAN Leanne           	98	     	9.23	-0.6				

Discus (0.75Kg) U14  Men  Time :14:05
Heat:1 
	1	1724	SHERIDAN Adam            	02	     	36.47			
	2	1499	KIRKBY James             	02	     	31.74			
	3	1498	CARROLL Ricky            	02	     	29.82			
	4	1725	JENNINGS Eoghan          	02	     	29.18			
	5	1269	PAP Gergely              	02	     	28.37			
	6	1271	JONES Ivan               	02	     	27.22			
	7	1500	CAWLEY Shane             	02	     	26.86			
	8	1270	HIGGINS Robert           	02	     	24.71			
	9	1036	MULVEY Warren            	02	CN03 	24.65			
	10	1268	HEALY John               	02	     	22.25			
	11	1459	MAHER Sean               	02	     	20.46			
	12	1016	LEEPER Kyle              	02	     	19.94			
	13	1501	SCANLON Cathal           	02	     	18.18			

Hammer (5Kg) U17  Men  Time :14:11
Heat:1 
	1	1059	O'DONNELL Brendan        	99	     	61.32			
	2	1295	TAYLOR Ian               	99	     	45.40			
	3	1560	COOMEY Travis            	99	     	43.24			
	4	1852	DARROCH Iain             	     	40.86			
	5	1296	MITCHELL Evan            	99	     	37.19			
	6	1562	CAMPBELL Robert          	99	     	35.26			
	7	1297	DARCY Patrick            	99	     	31.34			

High Jump U17  Women  Time :13:54
Heat:1 
	1	1226	SHEEHY Shannon           	99	     	1.65			
	2	1125	CRAIG Shannon            	99	     	1.55			
	3	1794	HEALY Molly              	99	     	1.55			
	4	1737	KEADY Aisling            	99	     	1.45			
	5	1067	MCDONALD Kara            	99	     	1.45			
	6	1351	TUOHY Sinead             	99	     	1.40			

Javelin (600g) U19  Women  Time :12:33
Heat:1 
	1	1831	O'MAHONEY Lauren         	97	     	30.73			
	2	1341	CONNAUGHTON Niamh        	97	     	27.09			
	3	1830	LINEHAN Amy              	97	     	25.30			
	4	1439	TORSNEY Anne-Marie       	97	     	23.47			
	5	1832	FITZGERALD Hayley        	97	     	22.55			

Shot Put (4Kg) U16  Men  Time :13:55
Heat:1 
	1	1025	KELLY James              	00	     	16.18			
	2	1291	HORE Padraig             	00	     	15.51			
	3	1292	NYHAM Jack               	00	     	14.53			
	4	1539	MOCKLER Sean             	00	     	13.23			
	5	1293	CORRIGAN Patrick         	00	     	12.41			
	6	1540	KINGSTON Cian            	00	     	12.18			
	7	1060	MULLEN Thomas            	00	     	12.13			
	8	1541	DOOLEY Adam              	00	     	10.55			
	9	1460	BEVERIDGE Daniel         	00	     	10.48			
	10	1294	O'MEARA Conor            	00	     	10.16			
	11	1367	KAVANAGH Paul            	00	     	9.31			
	12	1722	MCNELIS Ryan             	00	     	9.18			

Triple Jump U18  Men  Time :13:57
Heat:1 
	1	1346	HOANG Jordan             	98	     	14.11	+0.0				CBP
	2	1732	MCKERNAN Matthew         	98	     	12.35	+0.0				
	3	1580	DEASY Tom                	98	     	12.04	+1.3				
	4	1174	O'CONNOR Peter           	98	     	12.03	+0.6				
	5	1345	BALDWIN David            	98	     	11.54	+1.2				
	6	1031	MCGEEHAN Jack            	98	     	11.46	+0.9				

Discus (1.75Kg) U19  Men  Time :15:00
Heat:1 
	1	1869	Owen Sheridan            	     	50.45			
	2	1349	BARCLAY Andrew           	97	I392 	45.40			
	3	1311	AWONUSI Anu              	97	     	40.78			
	4	1048	RUSSELL Owen             	97	     	39.01			
	5	1033	MCLAUGHLIN Gavin         	97	     	37.18			
	6	1395	EGAN Brian               	97	     	36.20			
	7	1310	KELLY John Joe           	97	     	35.64			
	8	1598	FOLEY Rossa              	97	     	25.53			
	9	1461	GRAHAM Ian               	97	     	25.13			
	10	1462	WALSH Conor              	97	     	18.03			

Hammer (3Kg) U18  Women  Time :15:51
Heat:1 
	1	1815	VAUGHN WITTS Aishling    	98	     	51.63			
	2	1337	MCGUIRE Ciara            	98	     	50.26			
	3	1336	HOEY Seodhna             	98	     	47.49			
	4	1814	DOYLE Aoife              	98	     	47.08			
	5	1405	READ Clodagh             	98	     	40.94			
	6	1009	MASTERSON Chloe          	98	DL05 	30.67			
	7	1816	HORGAN Emily             	98	     	23.72			

High Jump U18  Men  Time :14:44
Heat:1 
	1	1580	DEASY Tom                	98	     	1.80			
	2	1578	O'BRIEN Cian             	98	     	1.80			
	3	1299	SCULLY Fergal            	98	     	1.75			
	4	1031	MCGEEHAN Jack            	98	     	1.75			
	5	1738	MCDERMOTT Stephen        	98	     	1.70			
	6	1300	PARLE Shane              	98	     	1.70			
	7	1347	RAFTER John              	98	TY35 	1.65			

Javelin (600g) U16  Men  Time :14:43
Heat:1 
	1	1287	CONNAUGHTON Liam         	00	     	52.85			CBP
	2	1025	KELLY James              	00	     	48.52			
	3	1288	MCWEY Jack               	00	     	43.51			
	4	1543	ALI Hasan                	00	     	41.53			
	5	1542	KENNY Eoin               	00	     	41.12			
	6	1055	ENGLISH Lewis            	00	     	40.27			
	7	1539	MOCKLER Sean             	00	     	36.53			
	8	1524	VERMEER Jake             	00	     	34.65			
	9	1289	FREEMAN Mark             	00	     	34.11			
	10	1290	PRENDERGAST Cian         	00	     	27.99			
	11	1614	JENNINGS James           	00	     	27.85			
	12	1729	FARRY Stuart             	00	     	22.62			
	13	1617	DORAN Stephen            	00	     	22.28			
		1367	KAVANAGH Paul            	00	     	NM   			

Shot Put (3.25Kg)       U15  Men  Time :14:48
Heat:1 
	1	1397	GILCEAVA Patrick         	01	     	14.16			
	2	1272	FOGARTY Conor            	01	     	13.96			
	3	1520	SHANAHAN Michael         	01	     	13.27			
	4	1519	MINITER Darragh          	01	     	13.26			
	5	1510	RYAN Jack                	01	     	12.92			
	6	1273	MCCARRON Connor          	01	     	12.77			
	7	1274	HAND Michael             	01	     	12.03			
	8	1370	MCGRANE Sean             	01	     	11.36			
	9	1072	GRANT Edward             	01	     	10.92			
	10	1711	MCNICHOLAS Darragh       	01	     	9.04			
	11	1710	GERAGHTY Emmet           	01	     	7.54			

Triple Jump U19  Women  Time :14:50
Heat:1 
	1	1825	O'SHEA Fiona             	97	     	10.49	+2.9		10.45m	-0.5	
	2	1843	JENNINGS Connie          	97	MO03 	10.20	+1.4				
	3	1340	O'DEA Michelle           	97	     	9.43	+0.9				
	4	1813	CLANCY Rachel            	97	     	9.29	-1.3				
	5	1124	CRAIG Kathleen           	97	     	8.64	+1.0				

High Jump U18  Women  Time :15:34
Heat:1 
	1	1811	BLAKE Cliodhna           	98	     	1.55			
	2	1360	CLARKE Kayleigh          	98	     	1.50			
	2	1334	KIRWAN Rosa              	98	     	1.50			
	4	1332	QUIGLEY Laura            	98	     	1.45			

Javelin (400g) U15  Women  Time :15:31
Heat:1 
	1	1762	MOYNIHAN Katie           	01	     	38.15			
	2	1316	O'NEILL Nikki            	01	     	36.20			
	3	1205	KELLY Hannah             	01	     	34.47			
	4	1763	LINEHAN Shauna           	01	     	34.42			
	5	1764	LAPIY Alexandra          	01	     	30.81			
	6	1317	QUINN Katelyn            	01	     	28.92			
	7	1765	DEASY Erica              	01	     	25.87			
	8	1318	LENEHAN Aoife Jane       	01	     	24.09			
	9	1366	MCKAY Emily              	01	     	22.51			
	10	1103	KIMBER Amy               	01	     	22.20			
	11	1727	NEE Elaine               	01	     	21.19			
	12	1086	BRADLEY Ellie            	01	     	18.82			
	13	1851	Alanna Byrne             	     	12.24			
	14	1728	O'BOYLE Leigha           	01	     	11.29			

Shot Put (4Kg) U19  Women  Time :15:36
Heat:1 
	1	1439	TORSNEY Anne-Marie       	97	     	11.85			
	2	1827	RYAN Deirbhle            	97	     	10.69			
	3	1329	BRADY Kelly              	97	     	9.84			
	4	1029	LEEPER Jade              	97	     	9.74			
	5	1829	MOCKLER Ciara            	97	     	9.66			
	6	1830	LINEHAN Amy              	97	     	8.84			
	7	1485	KIELY Eda                	97	LK03 	8.24			

Triple Jump U15  Men  Time :15:37
Heat:1 
	1	1510	RYAN Jack                	01	     	10.97			
	2	1276	OBASOHAN David           	01	     	10.94			
	3	1424	CARTHY Ciaran            	01	     	10.24			
	4	1511	COURTNEY Darragh         	01	     	10.12			
	5	1277	O'CONNOR Sean            	01	     	9.80			
	6	1512	NAUGHTON Brian           	01	TY04 	9.59			
	7	1023	MCGEEHAN Alex            	01	     	9.52			

250mH (0.686m/2'3) U15  Women  Time :11:34
Heat:1 
	1	1752	DALY Miriam              	01	     	34.90			
	2	1427	HOURIHAN Molly           	01	     	36.47			
	3	1210	MAGEE Keela              	01	     	36.89			
	4	1754	WALSH Rachel             	01	     	37.43			
	5	1018	GALLAGHER Sinead         	01	     	38.22			
	6	1604	LANGAN Eadaoin           	01	     	38.27			
	7	1064	DRURY Jayne              	01	     	38.72			
	8	1212	LAWLESS Katie            	01	     	38.74			

250mH (0.686m/2'3) U16  Women  Time :11:54
Heat:1 
	1	1766	DOYLE Aoife              	00	     	36.47			
	2	1607	DOYLE Lydia              	00	     	37.35			
	3	1767	MCKEON Ciara             	00	     	37.46			
	4	1222	MATTHEWS Seoda           	00	     	37.89			
	5	1609	SHEEHY Aoife             	00	     	39.29			
	6	1840	BRAITHWAITE Charlotte    	00	AM04 	39.41			
	7	1769	MOYLAN Lauren            	00	     	39.78			
		1372	BURKE Alison             	00	     	DIS   			R 162.8

250mH (0.762m/2'6) U16  Men  Time :11:55
Heat:1 
	1	1523	RYAN David               	00	     	32.16			
	2	1614	JENNINGS James           	00	     	32.55			
	3	1060	MULLEN Thomas            	00	     	33.94			
	4	1151	LALOR Louis              	00	     	34.06			
	5	1525	CRONIN Gary              	00	     	34.67			
	6	1524	VERMEER Jake             	00	     	35.08			
		1149	DALY Ross                	00	     	DNS   			
		1054	MULHOLLAND Bradley       	00	     	DNS   			

300mh U17  Women  Time :11:55
Heat:1 
	1	1027	CROSSAN Arlene           	99	     	43.97			
	2	1079	MALONE Niamh             	99	     	43.99			
	3	1779	TOBIN Chloe              	99	     	45.86			
	4	1122	BRANNIGAN Holly          	99	     	46.75			
	5	1854	GOWING Niamh             	     	46.86			
	6	1623	DELARGY Emer             	99	     	48.65			
	7	1780	STRAIN Jessica           	99	     	50.02			
	8	1117	MONAGHAN Maia            	99	     	50.68			

1500m U18  Men  Time :16:14
Heat:1 
	1	1572	CURTIN Fearghal          	98	     	4:01.73			
	2	1866	Christin McKenna         	     	4:05.36			
	3	976	CRAWFORD Callum          	     	4:05.99			
	4	1179	O'GIBNE Oisin            	98	     	4:12.67			
	5	1660	BRACKEN Shane            	98	     	4:12.98			
	6	1178	WALL Jamie               	98	     	4:14.72			
	7	1006	REIDY Eoin               	98	KE17 	4:15.27			
	8	1573	CURTIN Jack              	98	     	4:15.86			
	9	1389	O'BRIEN Adam             	98	     	4:17.97			
	10	1088	O'CALLAGHAN Oisin        	98	     	4:19.96			
		1860	MORAN Michael            	     	DNF   			
		1078	PEPPARD Paul             	98	     	DNF   			

200m U14  Women  Time :16:21
Heat:1 
	1	1740	FOLEY Niamh              	02	     	25.99			
	2	1354	ADELEKE Rhasidat         	02	     	26.77			
	3	1035	KENNY Corrine ?johanna   	02	     	26.89			
	4	1741	RYAN Shauna              	02	     	26.97			
	5	1743	WINSTON Orla             	02	     	27.06			
	6	1742	DEE Helene               	02	     	27.51			
	7	1665	O'TOOLE Seren            	02	     	28.39			
	8	1196	RAMSDEN Teia             	02	     	28.68			

200m U14  Men  Time :16:22
Heat:1 
	1	1131	BUCKLEY Matthew          	02	     	24.47			
	2	1490	TWOMEY Robert            	02	     	24.81			
	3	1491	DILLON Robert            	02	     	24.86			
	4	1429	FARRELLY Michael         	02	     	25.30			
	5	1847	CAMPBELL Ronan           	02	AM04 	26.37			
	6	1045	SALAJA Raphael           	02	WH8  	26.53			
	7	1368	DORAN Gavin              	02	     	26.70			
		1132	DALY Aodhan              	02	     	DNS   			

200m U15  Women  Time :16:22
Heat:1      Wind : -0.3 
	1	1203	JUMBO-GULA Patience      	01	     	25.33			
	2	1127	MCCAULEY Anna            	01	     	25.54			
	3	1756	MORIARTY Niamh           	01	     	25.72			
	4	1755	DOYLE Fiona              	01	     	26.09			
	5	1202	HAYDEN Chloe             	01	     	26.14			
	6	1373	CORCORAN Chloe           	01	     	26.47			
	7	1757	HEALY Tara               	01	     	26.89			
	8	1204	DUANE Inez               	01	     	27.37			

200m U15  Men  Time :16:28
Heat:1      Wind : -0.7 
	1	1503	MOREY Conor              	01	     	23.87			
	2	1357	DARCY Aidan              	01	     	24.31			
	3	1436	MCMANUS Ciar‡n           	01	     	24.35			
	4	1138	PYPER Josh               	01	     	24.60			
	5	1139	MOONEY Ben               	01	     	25.10			
	6	1140	ELLIOTT Jack             	01	     	25.44			
	7	1504	HAYES Conor              	01	     	25.72			
	8	1473	HILL Alex                	01	     	25.72			

200m U16  Women  Time :16:38
Heat:1      Wind : -0.6 
	1	1213	RYAN Alana               	00	     	25.64			
	2	1770	MURPHY Katie             	00	     	25.72			
	3	1680	CADDEN Lauren            	00	     	25.73			
	4	1378	O'REILLY Caitlin         	00	     	25.93			
	5	1771	BOLGER Zara              	00	     	26.49			
	6	1052	PATTERSON Davicia        	00	     	26.54			
	7	1214	CHESHIRE Emma            	00	     	26.57			
	8	1844	ROY Lauren               	00	AM04 	26.74			

200m U16  Men  Time :16:38
Heat:1      Wind : -0.7 
	1	1148	MURPHY David             	00	     	22.67			
	2	1109	SEXTON Aaron             	00	     	22.71			
	3	1527	ODUBOTE Tony             	00	     	23.35			
	4	1530	MULQUEEN Dean            	00	     	23.96			
	5	1416	FINNEGAN MURPHY Joseph   	00	     	24.65			
	6	1095	JACKSON Simon            	00	     	24.66			
	7	972	PRENDERGAST Hugh         	     	24.83			
	8	1684	COSTELLO Darren          	00	     	24.86			

200m U17  Women  Time :16:39
Heat:1      Wind : 0.5 
	1	1785	RYAN Lauren              	99	     	24.73			
	2	1026	BOYLE Janine             	99	     	25.05			
	3	1226	SHEEHY Shannon           	99	     	25.97			
	4	1479	MAGEE Katie              	99	     	25.99			
	5	1870	Lisa Aspel               	     	26.17			
	6	1786	BERNARD Kate             	99	CK02 	26.26			
	7	1228	O'TOOLE Ellie            	99	     	26.26			
	8	1229	DARBY Emma               	99	     	26.60			

200m U17  Men  Time :16:41
Heat:1      Wind : -0.9 
	1	1475	EDODO Shola              	99	     	22.37			
	2	1158	MORRIS Luke              	99	     	22.67			
	3	1548	MITCHELL Jamie           	99	     	22.71			
	4	1074	BLACKMORE Aaron          	99	     	22.98			
	5	1477	HOLDEN James             	99	     	23.06			
	6	1160	MCGRATH Calum            	99	     	23.26			
	7	1267	HETHERINGTON Jack        	99	     	23.31			
	8	1692	KILMARTIN Sean           	99	     	23.35			

200m U18  Women  Time :16:44
Heat:1      Wind : 0.0 
	1	1481	O'REILLY Mollie          	98	     	24.91			
	2	1243	FREEMAN Ara              	98	     	25.45			
	3	1251	O'CONNOR Aine            	98	     	25.82			
	4	1242	MCCABE Sophie            	98	     	26.12			
	5	1619	MCNALLY Tara             	98	     	26.28			
	6	1004	O'CARROLL Aoife          	98	KY10 	26.29			
	7	1486	DONNELLY Fia             	98	     	27.69			
	8	1085	GRAHAM Emma              	98	     	27.92			

200m U18  Men  Time :16:50
Heat:1      Wind : 2.4 
	1	1696	GREENE Cillin            	98	     	21.88			
	2	1044	O'DONNELL Christopher    	98	SO02 	22.06			
	3	1173	DEMPSEY Conor            	98	     	22.61			
	4	1697	KERR Graham              	98	     	22.63			
	5	1049	MCGAHEY Stephen          	98	     	22.95			
	6	1177	MANNING Jack             	98	     	23.13			
	7	1175	REDMOND Luke             	98	     	23.14			
	8	1030	IRWIN Shane              	98	     	23.16			

200m U19  Men  Time :16:57
Heat:1      Wind : -0.4 
	1	1185	MARTIN Rory              	97	     	22.57			
	2	1591	HENCHY Joey              	97	     	22.75			
	3	1191	BYRNE Callan             	97	     	22.91			
	4	1114	NEWELL Craig             	97	     	23.14			
	5	1484	MCCABE Luke              	97	     	23.32			
	6	1087	THOMPSON Gareth          	97	     	23.55			
	7	1588	ALFRED Owen              	97	     	23.79			
	8	1589	COSTELLOE Paul           	97	     	24.08			

800m SEN  Men (B)  Time :18:44
Heat:1
	1	125	MCDONALD Mark            	     	1:53.53			
	2	128	LANDERS Damien           	     	1:53.77			
	3	122	HORGAN Luke              	     	1:54.74			
	4	129	CURRIE Jonathan          	     	1:55.05			
	5	126	GAFFNEY Peter            	     	1:55.14			
	6	127	QUINN Michael            	     	1:55.29			
	7	132	BUTTNER Fionn            	     	1:55.49			
	8	124	HARBINSON Jake           	     	1:57.30			
	9	123	O'BOYLE Damian           	     	1:57.96			
	10	131	O'CALLAGHAN Oisin        	     	1:59.66			
	11	130	O'DRISCOLL Conor         	     	2:00.80			
		195	VALTERS Kristaps         	     	DNS   			

Mile JUN  Men   Time :18:51
Heat:1
	1	269	KEANE Barry              	     	4:20.15			
	2	263	CURTIN Fearghal          	     	4:20.44			
	3	268	IZUCHUKWU Chinie         	     	4:21.65			
	4	262	CURRAN Sean              	     	4:21.91			
	5	264	DOYLE Cathal             	     	4:23.26			
	6	265	FLANAGAN Brian           	     	4:26.39			
	7	274	O'GIBNE Oisin            	     	4:27.98			
	8	260	CAMPBELL Garry           	     	4:29.26			
	9	273	MCKEOWN Dermot           	     	4:30.00			
	10	276	STUBBS Josh              	     	4:30.62			
	11	266	GAVIN Stephen            	     	4:38.20			
	12	278	WALL Jamie               	     	4:38.29			
	13	275	SHIELD Jamie             	     	4:40.66			
	14	270	KEATING Owen             	     	4:43.86			

800m SEN  Men  (D)  Time :18:54
Heat:1
	1	152	PRENTICE Stephen         	     	1:57.01			
	2	150	CAREY Michael            	     	1:57.56			
	3	145	O'DONOVAN Charlie        	     	1:57.62			
	4	149	DOHERTY Matt             	     	1:59.03			
	5	151	DOOLIN Ronan             	     	1:59.09			
	6	154	FOSTER Johnny            	     	1:59.37			
	7	144	STEWART Fintan           	     	2:00.96			
	8	148	DUGGAN Ronan             	     	2:01.02			
	9	147	O'RAHILLY Shane          	     	2:02.03			
	10	146	DINSMORE Luke            	     	2:02.33			
		153	O'REGAN Michael Patrick  	     	DNS   			
		196	FINNEGAN Ruairi          	     	DNS   			

800m SEN  Men (C)  Time :18:54
Heat:1
	1	140	KELLY Kevin              	     	1:55.01			
	2	143	TIVY Ian                 	     	1:55.78			
	3	136	LYONS Joseph             	     	1:55.94			
	4	142	HUGHES William           	     	1:56.74			
	5	133	O'SHEA Mark              	     	1:57.15			
	6	141	FITZGIBBON  Daragh       	     	1:57.21			
	7	137	MURNANE Matt             	     	1:57.29			
	8	135	COLLINS John             	     	1:59.03			
	9	134	LOMBARD Richard          	     	2:00.41			
		139	HARVEY Niall             	     	DNS   			
		138	COUGHLAN Denis           	     	DNS   			

800m SEN  Women (B)  Time :18:56
Heat:1
	1	172	BICKERDIKE Andrea        	     	2:15.95			
	2	175	DONNELLY Niamh           	     	2:16.26			
	3	173	TONER Denise             	     	2:16.41			
	4	169	CROWLEY Caroline         	     	2:16.47			
	5	171	WILSON Ciara             	     	2:18.65			
		166	KING Anna                	     	DNS   			
		170	MATTHEWS Jane            	     	DNS   			

800m JUN  Women  Time :19:00
Heat:1
	1	289	WHITELAW Laura           	     	2:17.95			
	2	286	O'CONNOR Vanessa         	     	2:18.69			
	3	284	JOYCE Aisling            	     	2:20.21			
	4	280	BYRNE Hannah             	     	2:20.67			
	5	287	O'FLYNN Suzie            	     	2:21.48			
	6	285	MCGOLDRICK Aiveen        	     	2:23.61			
	7	281	COOLEY Alannah           	     	2:23.96			

800m SEN  Women (A)  Time :19:00
Heat:1
	1	159	NEELY  Kelly             	     	2:09.61			
	2	161	KEHOE Fiona              	     	2:09.90			
	3	158	CROSSEY Aislinn          	     	2:10.09			
	4	156	MITCHELL Emma            	     	2:11.34			
	5	155	MARKHAM Niamh            	     	2:11.75			
	6	160	GIBSON  Rachel           	     	2:12.52			
	7	157	EARLS Clare              	     	2:13.33			
	8	162	HORGAN Mary              	     	2:15.33			
		100	BECHTINA Snezana         	     	DNS   			
		165	FINN Carol               	     	NM   			
		164	DOYLE Deirdre            	     	DNS   			
		163	SWEENEY Carla            	     	DNS   			

Pole Vault SEN  Men Last Lap Cafe  Time :19:11
Heat:1
	1	242	CUTTS Luke               	     	5.30			
	2	243	HAGUE Adam               	     	5.20			
	3	244	WALKER Paul              	     	4.90			
	4	245	ROGERS Ian               	     	4.70			
		248	HOULIHAN Thomas          	     	NM   			
		247	O'BRIEN Peter            	     	NM   			
		246	DONEGAN Dave             	     	NM   			
		249	BERMINGHAM Conor         	     	NM   			

400mH  SEN  Men   Time :19:12
Heat:1
	1	95	COCHRANE Michael         	     	50.07			
	2	94	DOWNING Quincy           	     	50.29			
	3	92	BROZ Michael             	     	50.75			
	4	91	HOUGHTON Jack            	     	51.17			
	5	97	BYRNE Paul               	     	51.85			
	6	96	YATES Richard            	     	53.36			
		93	RODGER Seb               	     	DNF   			

800m SEN  Men (A)  Time :19:28
Heat:1
	1	114	CURRAN Zak               	     	1:49.09			
	2	117	KELLY Kieran             	     	1:49.24			
	3	121	FALLON Keith             	     	1:50.46			
	4	115	HOY Mark                 	     	1:50.73			
	5	118	LEDINGHAM James          	     	1:51.93			
	6	119	KELLY Cormac             	     	1:53.08			
	7	116	DYER Michael             	     	1:53.47			
	8	120	GOODALL Paul             	     	1:53.50			
	9	112	LYNCH Darragh            	     	1:54.86			
	10	111	OWENS Richard            	     	1:54.95			
	11	113	KELLY Brian              	     	1:57.74			
		198	FINNEGAN Ruairi          	     	DNF   			

100m SEN  Men (B)  Time :19:41
Heat:1      Wind : 1.2
	1	208	RAHMAN Imran             	     	10.65			
	2	210	SIBANDA Christopher      	     	10.76			
	3	213	OJEWUMI Joseph           	     	10.77			
	4	215	ELLIOT Kieran            	     	10.80			
	5	214	PIKE Keith               	     	10.84			
	6	211	FAHEY Eamonn             	     	10.94			
	7	212	MULDOWNEY Eoin           	     	11.15			
	8	217	OBEANU Israel            	     	11.68			

100m SEN  Men  International  Time :19:43
Heat:1      Wind : 1.4
	1	200	BLAKE Yohan              	     	10.12			
	2	216	FRATER Michael           	     	10.27			
	3	201	FORSYTHE Mario           	     	10.30			
	4	204	LAWLER Marcus            	     	10.47			
	5	207	ALAKA James              	     	10.55			
	6	205	AYANFUL Eugene           	     	10.60			
	7	202	LEWIS-FRANCIS Mark       	     	10.67			
	8	206	GILLING Tremayne         	     	10.73			
	9	209	IRWIN Zak                	     	10.75			
		203	MCKENZIE Ramone          	     	DNS   			

 200m SEN  Women   Time :20:07
Heat:1      Wind : 0.7
	1	234	PROPER Kelly             	     	23.54			
	2	238	ALLCOCK Amy              	     	24.03			
	3	240	KELLY Ashley             	     	24.04			
	4	239	MANNING Clionadh         	     	24.05			
	5	236	EDWARDS Samantha         	     	24.26			
	6	235	CREANER Steph            	     	24.41			
	7	237	VAN BUREN Cleo           	     	24.46			
	8	241	MCCALLION Ciara          	     	25.46			

 3000m SEN Men  Time :20:16
Heat:1
	1	43	MCENTEE Sam              	     	7:48.35			
	2	19	GEOGHEGAN Will           	     	7:48.79			
	3	42	PROUDFOOT Ross           	     	7:49.64			
	4	23	VERNON Andy              	     	7:51.13			
	5	41	MILLINGTON Ross          	     	7:52.40			
	6	99	PATERSON Zak             	     	7:53.49			
	7	39	CONNOR Reed              	     	7:53.77			
	8	32	STILIN Joe               	     	7:55.05			
	9	21	CLARKE Adam              	     	7:55.13			
	10	20	PRESTON Isaac            	     	7:55.89			
	11	34	TAYLOR Jonny             	     	7:55.93			
	12	45	MICHIELS Yannick         	     	7:59.42			
	13	24	SHRADER Brian            	     	8:01.06			
	14	33	COGHLAN John             	     	8:02.45			
	15	48	ALEX George              	     	8:02.75			
	16	36	BATT Kevin               	     	8:02.93			
	17	26	DULHANTY Chris           	     	8:02.97			
	18	40	CHESSER Rory             	     	8:04.72			
	19	37	DARLING Maverick         	     	8:06.81			
	20	27	BERMINGHAM Daire         	     	8:10.34			
	21	31	WEERTS Jean Pierre       	     	8:15.16			
	22	35	TEDESCO Joe              	     	8:16.28			
	23	28	ROONEY David             	     	8:17.74			
	24	22	PARLANE Alex             	     	8:20.16			
	25	30	HEYWOOD Ethan            	     	8:21.90			
	26	38	BERRY Neil               	     	8:22.26			
	27	25	JAMIESON Carlos          	     	8:24.34			
	28	29	PIERCE Eoin              	     	8:35.67			
		47	CORRIGAN Peter           	     	DNF   			
		46	FLYNN David              	     	DNF   			

400m Men (2)   Time :20:19
Heat:1
	1	218	DUNN Jarryd              	     	45.89			
	2	222	GREGAN Brian             	     	45.99			
	3	219	FEENEY Pat               	     	46.61			
	4	225	BOWIE Jamie              	     	47.06			
	5	220	BUCK Richard             	     	47.25			
	6	221	FITTEN Chumaine          	     	47.52			
	7	223	MITCHELL Manteo          	     	47.68			
	8	224	KERVICK Dara             	     	47.80			

400m Men (1)   Time :20:23
Heat:1
	1	226	STEELE Andrew            	     	46.18			
	2	227	PLENDERLEITH Grant       	     	47.54			
	3	229	MURPHY Brian             	     	47.56			
	4	230	CROWE Timmy              	     	47.73			
	5	228	MORRISSEY Richard        	     	47.88			
	6	232	ARREY Brandon            	     	49.59			
	7	233	BUGGY Eoghan             	     	51.49			

High Jump SEN  Men Aer Lingus  Time :20:39
Heat:1
	1	250	AMELS Douwe              	     	2.21			
	2	258	PENDER Barry             	     	2.18			
	3	257	NALL Donte               	     	2.15			
	4	255	KANDU Chris              	     	2.15			
	4	251	BAKER Chris              	     	2.15			
	6	253	FOROUGHI Kourosh         	     	2.10			
	7	256	MURTAGH Jamie            	     	1.95			

800m SEN  Men International  Time :21:01
Heat:1
	1	51	GRIFFIN Karl             	     	1:47.47			
	2	59	RUTT Michael             	     	1:47.60			
	3	50	ANDREWS Robby            	     	1:47.80			
	4	54	MURRAY Declan            	     	1:47.93			
	5	57	MATTHEWS Luke            	     	1:48.22			
	6	52	RODRIGUEZ Alex           	     	1:48.23			
	7	58	WIECZOREK Mark           	     	1:48.49			
	8	55	WILLIAMSZ Jordy          	     	1:48.59			
	9	60	TUOHY Niall              	     	1:48.89			
	10	61	MAZE Ben                 	     	1:48.92			
	11	53	LIEGHIO Anthony          	     	1:49.67			
		56	MUTEKANGA Julius         	     	DNF   			

800m SEN  Women   Time :21:02
Heat:1
	1	63	PETTY Angela             	     	1:59.89			
	2	69	FRICKER McKayla          	     	2:01.35			
	3	62	BELL Alexandra           	     	2:01.82			
	4	65	DUDGEON Emily            	     	2:01.97			
	5	67	WALLACE Lauren           	     	2:02.16			
	6	70	AUBRY Rachel             	     	2:02.41			
	7	87	LEINERT Shannon          	     	2:03.66			
	8	73	SAULEDA Victoria         	     	2:03.91			
	9	71	FRANCOIS Rachel          	     	2:04.01			
	10	66	CROWE Laura              	     	2:04.08			
	11	72	KAJAN Selma              	     	2:07.59			
		74	FITZPATRICK Abbie        	     	DNF   			

Mile Women International  Time :21:02
Heat:1
	1	77	MAGEEAN Ciara            	     	4:30.64			
	2	81	WILSON Heather           	     	4:31.19			
	3	88	HOULIHAN Shelby          	     	4:31.79			
	4	82	VAN BUSKIRK Kate         	     	4:31.93			
	5	80	LA CAZE Genevieve        	     	4:32.39			
	6	84	WAITE Lennie             	     	4:35.56			
	7	76	MCGOWAN Brittany         	     	4:37.12			
	8	79	KERSEY Gemma             	     	4:38.13			
	9	83	O'FLAHERTY Kerry         	     	4:40.95			
	10	98	POMFRET Kendra           	     	4:41.11			
		78	TARPLEE Claire           	     	DNF   			
		89	MARSHALL Kat             	     	DNF   			

Morton Mile  Time :21:18
Heat:1
	1	11	RISELEY Jeff             	     	3:57.09			
	2	12	CASEY Pat                	     	3:57.36			
	3	13	MASTERS Riley            	     	3:57.48			
	4	2	PHILLIPS Duncan          	     	3:57.60			
	5	9	MATTHEWS Julian          	     	3:57.94			
	6	5	KALINOWSKI Greg          	     	3:58.07			
	7	49	FLEET Mac                	     	3:58.48			
	8	16	COTTER Thomas            	     	3:58.50			
	9	4	PALMER Ford              	     	3:58.53			
	10	6	CARSON Hamish            	     	4:00.02			
	11	10	OAKLEY Julian            	     	4:00.47			
	12	15	RIVA Thomas              	     	4:00.81			
	13	7	RAE Jeremy               	     	4:01.08			
	14	14	GREGSON Ryan             	     	4:01.81			
	15	8	TRAVERS John             	     	4:08.42			
	16	1	MCNAMARA Jordan          	     	4:09.07			
		3	EVERARD Eoin             	     	DNF   			
		18	MARSHALL Tom             	     	DNF   			
		17	HEALY Conor              	     	DNF   			

Mile SEN  Men IMC vs BMC  Time :21:24
Heat:1
	1	190	MULCAIRE Kevin           	     	4:04.12			
	2	186	O'HARE James             	     	4:06.21			
	3	187	BELL Kevin               	     	4:06.60			
	4	189	SHIRLING Matty           	     	4:07.24			
	5	188	KEOGH Eric               	     	4:09.36			
	6	192	WARNE Joe                	     	4:09.68			
	7	180	DUNLEAVY Emmett          	     	4:10.11			
	8	191	HALLAS Jack              	     	4:10.87			
	9	193	MITCHELL Steve           	     	4:11.35			
	10	177	JOHNSTON Neil            	     	4:11.39			
	11	184	DOWLING Michael          	     	4:12.85			
	12	176	MORAN Thomas             	     	4:14.26			
	13	185	MARIANI Andrew           	     	4:14.83			
	14	179	MCCARTAN Neil            	     	4:15.50			
	15	181	HILL Gareth              	     	4:17.96			
	16	178	CROWE William            	     	4:19.81			

800m SEN  Men (A)  Time :21:37
Heat:1 CORRECTED
	1	114	CURRAN Zak               	     	1:49.09			
	2	117	KELLY Kieran             	     	1:49.24			
	3	120	GOODALL Paul             	     	1:50.46			
	4	115	HOY Mark                 	     	1:50.73			
	5	118	LEDINGHAM James          	     	1:51.93			
	6	119	KELLY Cormac             	     	1:53.08			
	7	116	DYER Michael             	     	1:53.47			
	8	121	FALLON Keith             	     	1:53.50			
	9	112	LYNCH Darragh            	     	1:54.86			
	10	111	OWENS Richard            	     	1:54.95			
	11	113	KELLY Brian              	     	1:57.74			
		198	FINNEGAN Ruairi          	     	DNF   			

 


Advertisement


Never miss running news.

Sent once a week or when breaking news breaks.
(We don't spam or sell our list)