Event Picked Perfectly (8 points) Pick in Top 3= Bold (1 Point)

1st Place Picked Correctly (4 Points)

Pick Not in Top 3 (O Points)

 

 

Events
1st
2nd
3rd
Points
Men's 100m
Christian Coleman 
Andre De Grasse 
Justin Gatlin 
6
Men's 200m
Noah Lyles 
Ramil Guliyev 
Andre De Grasse 
5
Men's 400m
Fred Kerley 
Michael Norman 
Steven Gardiner 
2
Men's 800m
Donavan Brazier 
Clayton Murphy 
Brandon Mcbride 
4
Men's 1500
Timothy Cheruiyot 
Ronald Musagala 
Jakob Ingebrigtsen 
4
Men's 5000
Hagos Gebrhiwet 
Jakob Ingebrigtsen 
Selemon Barega 
1
Men's 10,000m
Yomif Kejelcha 
Joshua Cheptegei 
Rhonex Kipruto 
3
Men's 110 m Hurdles
Omar Mcleod 
Grant Holloway 
Sergey Shubenkov 
2
Men's 400 m Hurdles
Rai Benjamin 
Karsten Warholm 
Abderrahman Samba 
3
Men's Steeplechase
Conseslus Kipruto 
Soufiane El Bakkali 
Hillary Bor 
5
Men's Marathon
Mosinet Geremew 
Geoffrey Kirui 
Lelisa Desisa 
2
Men's 4*100 Relay
United States 
Great Britain & Ni 
Japan 
8
Men's 4*400 Relay
United States 
Trinidad And Tobago 
Jamaica 
5
Mixed Gender 4*400 Relay
United States 
Jamaica 
Poland 
5
Men's Pole Vault
Sam Kendricks 
Piotr Lisek 
Armand Duplantis 
6
Women's 100m
Shelly-Ann Fraser-Pryce 
Elaine Thompson 
Marie-Josee Ta Lou 
5
Women's 200m
Dina Asher-Smith 
Elaine Thompson 
Marie-Josee Ta Lou 
4
Women's 400m
Shaunae Miller-Uibo 
Salwa Eid Naser 
Other 
2
Women's 800m
Ajee Wilson 
Raevyn Rogers 
Winnie Nanyondo 
2
Women's 1500
Sifan Hassan 
Faith Kipyegon 
Gabriela Debues-Stafford 
5
Women's 5000m
Konstanze Klosterhalfen 
Hellen Obiri 
Letesenbet Gidey 
2
Women's 10,000m
Sifan Hassan 
Hellen Obiri 
Letesenbet Gidey 
5
Women's 110 m Hurdles
Danielle Williams 
Kendra Harrison 
Nia Ali 
3
Women's 400 m Hurdles
Dalilah Muhammad 
Sydney Mclaughlin 
Ashley Spencer 
5
Women's Steeplechase
Beatrice Chepkoech 
Hyvin Kiyeng 
Courtney Frerichs 
4
Women's Marathon
Ruth Chepngetich 
Lonah Chemtai Salpeter 
Edna Kiplagat 
4
Women's 4*100 Relay
Jamaica 
Germany 
Great Britain & Ni 
5
Women's 4*400 Relay
United States 
Poland 
Great Britain & Ni 
5
Women's Pole Vault
Katerina Stefanidi 
Anzhelika Sidorova 
Jennifer Suhr 
2
Men's Shot Put
Ryan Crouser 
Tomas Walsh 
Darrell Hill 
2
Men's Triple Jump
Christian Taylor 
Will Claye 
Omar Craddock 
5
Total Points 121 First place picked correctly: 19 2nd place picked correctly: 7
Click Here if you want to change your picks for events that haven't started.