Event Picked Perfectly (8 points) Pick in Top 3= Bold (1 Point)

1st Place Picked Correctly (4 Points)

Pick Not in Top 3 (O Points)

 

 

Events
1st
2nd
3rd
Points
Men's 100m
Christian Coleman 
Divine Oduduru 
Andre De Grasse 
5
Men's 200m
Noah Lyles 
Andre De Grasse 
Ramil Guliyev 
5
Men's 400m
Fred Kerley 
Michael Norman 
Akeem Bloomfield 
1
Men's 800m
Donavan Brazier 
Clayton Murphy 
Nijel Amos 
4
Men's 1500
Timothy Cheruiyot 
Jakob Ingebrigtsen 
Matthew Centrowitz 
4
Men's 5000
Hagos Gebrhiwet 
Mohammed Ahmed 
Jakob Ingebrigtsen 
1
Men's 10,000m
Joshua Cheptegei 
Yomif Kejelcha 
Hagos Gebrhiwet 
5
Men's 110 m Hurdles
Grant Holloway 
Omar Mcleod 
Daniel Roberts 
4
Men's 400 m Hurdles
Karsten Warholm 
Rai Benjamin 
Abderrahman Samba 
8
Men's Steeplechase
Soufiane El Bakkali 
Lamecha Girma 
Getnet Wale 
2
Men's Marathon
Geoffrey Kirui 
Lelisa Desisa 
Any Eritrean (Zersenay Tadese Is On Team) 
1
Men's 4*100 Relay
United States 
Jamaica 
Japan 
5
Men's 4*400 Relay
United States 
Trinidad And Tobago 
Jamaica 
5
Mixed Gender 4*400 Relay
United States 
Poland 
Canada 
4
Men's Pole Vault
Sam Kendricks 
Armand Duplantis 
Piotr Lisek 
8
Women's 100m
Shelly-Ann Fraser-Pryce 
Dina Asher-Smith 
Elaine Thompson 
5
Women's 200m
Dina Asher-Smith 
Shelly-Ann Fraser-Pryce 
Anglerne Annelus 
4
Women's 400m
Shaunae Miller-Uibo 
Salwa Eid Naser 
Wadeline Jonathas 
2
Women's 800m
Ajee Wilson 
Raevyn Rogers 
Lynsey Sharp 
2
Women's 1500
Faith Kipyegon 
Sifan Hassan 
Shelby Houlihan 
2
Women's 5000m
Letesenbet Gidey 
Other 
Margaret Chelimo Kipkemboi 
1
Women's 10,000m
Hellen Obiri 
Almaz Ayana 
Letesenbet Gidey 
1
Women's 110 m Hurdles
Kendra Harrison 
Nia Ali 
Janeek Brown 
2
Women's 400 m Hurdles
Sydney Mclaughlin 
Dalilah Muhammad 
Zuzana Hejnova 
2
Women's Steeplechase
Beatrice Chepkoech 
Emma Coburn 
Hyvin Kiyeng 
5
Women's Marathon
Ruth Chepngetich 
Edna Kiplagat 
Ruti Aga 
4
Women's 4*100 Relay
Jamaica 
Germany 
Great Britain & Ni 
5
Women's 4*400 Relay
United States 
Poland 
Great Britain & Ni 
5
Women's Pole Vault
Katerina Stefanidi 
Sandi Morris 
Anzhelika Sidorova 
3
Men's Shot Put
Ryan Crouser 
Tomas Walsh 
Joe Kovacs 
3
Men's Triple Jump
Christian Taylor 
Will Claye 
Pedro Pablo Pichardo 
5
Total Points 113 First place picked correctly: 18 2nd place picked correctly: 10
Click Here if you want to change your picks for events that haven't started.