Event Picked Perfectly (8 points) Pick in Top 3= Bold (1 Point)

1st Place Picked Correctly (4 Points)

Pick Not in Top 3 (O Points)

 

 

Events
1st
2nd
3rd
Points
Men's 100m
Christian Coleman 
Yohan Blake 
Justin Gatlin 
5
Men's 200m
Noah Lyles 
Ramil Guliyev 
Andre De Grasse 
5
Men's 400m
Michael Norman 
Fred Kerley 
Kirani James 
1
Men's 800m
Donavan Brazier 
Clayton Murphy 
Nijel Amos 
4
Men's 1500
Timothy Cheruiyot 
Jakob Ingebrigtsen 
Matthew Centrowitz 
4
Men's 5000
Jakob Ingebrigtsen 
Selemon Barega 
Hagos Gebrhiwet 
1
Men's 10,000m
Joshua Cheptegei 
Yomif Kejelcha 
Lopez Lomong 
5
Men's 110 m Hurdles
Grant Holloway 
Daniel Roberts 
Sergey Shubenkov 
5
Men's 400 m Hurdles
Karsten Warholm 
Rai Benjamin 
Abderrahman Samba 
8
Men's Steeplechase
Soufiane El Bakkali 
Getnet Wale 
Benjamin Kigen 
1
Men's Marathon
Lelisa Desisa 
Geoffrey Kirui 
Mosinet Geremew 
5
Men's 4*100 Relay
United States 
Netherlands 
Great Britain & Ni 
5
Men's 4*400 Relay
United States 
Jamaica 
Trinidad And Tobago 
5
Mixed Gender 4*400 Relay
United States 
France 
Poland 
4
Men's Pole Vault
Sam Kendricks 
Armand Duplantis 
Renaud Lavillenie 
5
Women's 100m
Elaine Thompson 
Shelly-Ann Fraser-Pryce 
Marie-Josee Ta Lou 
2
Women's 200m
Dina Asher-Smith 
Elaine Thompson 
Shelly-Ann Fraser-Pryce 
4
Women's 400m
Shaunae Miller-Uibo 
Salwa Eid Naser 
Shericka Jackson 
3
Women's 800m
Ajee Wilson 
Eunice Jepkoech Sum 
Raevyn Rogers 
2
Women's 1500
Sifan Hassan 
Konstanze Klosterhalfen 
Laura Muir 
4
Women's 5000m
Sifan Hassan 
Hellen Obiri 
Konstanze Klosterhalfen 
2
Women's 10,000m
Sifan Hassan 
Agnes Jebet Tirop 
Letesenbet Gidey 
6
Women's 110 m Hurdles
Danielle Williams 
Kendra Harrison 
Nia Ali 
3
Women's 400 m Hurdles
Sydney Mclaughlin 
Dalilah Muhammad 
Zuzana Hejnova 
2
Women's Steeplechase
Beatrice Chepkoech 
Hyvin Kiyeng 
Emma Coburn 
5
Women's Marathon
Ruth Chepngetich 
Edna Kiplagat 
Any Other African 
5
Women's 4*100 Relay
Jamaica 
United States 
Germany 
5
Women's 4*400 Relay
United States 
Poland 
Great Britain & Ni 
5
Women's Pole Vault
Anzhelika Sidorova 
Sandi Morris 
Katerina Stefanidi 
8
Men's Shot Put
Ryan Crouser 
Tomas Walsh 
Darlan Romani 
2
Men's Triple Jump
Pedro Pablo Pichardo 
Will Claye 
Christian Taylor 
2
Total Points 123 First place picked correctly: 20 2nd place picked correctly: 9
Click Here if you want to change your picks for events that haven't started.