Complete Entries for 2018 NCAA Indoor Track and Field Championships

  • submit to reddit

By LetsRun.com
March 9, 2018

Below you will find all of the entries for the 2018 NCAA Indoor Track and Field Championships. The men are listed first then the women.

Licensed to RecordTiming - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/5/2018 01:49 PM
                   NCAA Division 1 2018 Indoor Championship                    
                 Gilliam Indoor Track  - 3/9/2018 to 3/10/2018                 
                               Performance List                                
 
Event 1  Men 60 m (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Andre Ewers                   JR FL State               6.52 
  2  Jeryl Brazil                  SR UL-Lafayette           6.55 
  3  Elijah Hall                   SR Houston                6.58 
  4  Demek Kemp                    SR SC State               6.59 
  5  Kenzo Cotton                  SR Arkansas               6.59 
  6  Divine Oduduru                FR Texas Tech             6.60 
  7  Derrius Rodgers               SO IL State               6.60 
  8  Jaylan Mitchell               SO N. Carolina A&T        6.60 
  9  Jaylen Bacon                  SR Ark State              6.60 
 10  Raheem Chambers               SO Auburn                 6.60 
 11  Kendal Williams               JR Georgia                6.61 
 12  Alexander Barnum              SO USC                    6.61 
 13  Andrew Hudson                 JR Texas Tech             6.62 
 14  Cejhae Greene                 SR Georgia                6.62 
 15  Emeilo Ferguson               SR TCU                    6.62 
 16  Jalen Miller                  SR TCU                    6.62 
 
Event 2  Men 200 m (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Divine Oduduru                FR Texas Tech            20.25 
  2  Ncincilili Titi               SR South Carolina        20.45 
  3  Nick Gray                     JR Ohio State            20.45 
  4  Andrew Hudson                 JR Texas Tech            20.49 
  5  Elijah Hall                   SR Houston               20.51 
  6  Rai Benjamin                  JR USC                   20.55 
  7  Mustaqeem Williams            JR Tennessee             20.55 
  8  Terrance Laird                FR Penn State            20.56 
  9  Andre Ewers                   JR FL State              20.60 
 10  Kenzo Cotton                  SR Arkansas              20.61 
 11  Jaron Flournoy                JR LSU                   20.62 
 12  Terrell Smith                 SR KS State              20.65 
 13  Correion Mosby                JR LSU                   20.70 
 14  Dwight St Hillaire            FR Kentucky              20.73 
 15  Cordell Lamb                  SR Clemson               20.74 
 16  Rodney Rowe                   JR N. Carolina A&T       20.74 
 
Event 3  Men 400 m (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Michael Norman                SO USC                   45.00 
  2  Akeem Bloomfield              SO Auburn                45.02 
  3  Obi Igbokwe                   JR Arkansas              45.38 
  4  Steven Solomon                SR Duke                  45.44 
  5  Kahmari Montgomery            JR Houston               45.53 
  6  Nathan Strother               SR Tennessee             45.56 
  7  Jeffrey Green                 SR Clemson               45.82 
  8  Robert Grant                  SR Texas A&M             45.84 
  9  Derrick Mokaleng              SO TCU                   45.87 
 10  Mylik Kerley                  SR Texas A&M             45.88 
 11  Wil London                    JR Baylor                45.95 
 12  Mar'yea Harris                JR Iowa                  45.95 
 13  Ricky Morgan Jr               SR USC                   45.96 
 14  Zach Shinnick                 FR USC                   45.96 
 15  Nathon Allen                  FR Auburn                46.03 
 16  Rhayko Schwartz               JR Arkansas              46.08 
 
Event 4  Men 800 m (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Michael Saruni                SO UTEP                1:44.89 
  2  Bryce Hoppel                  SO Kansas              1:47.09 
  3  John Lewis                    JR Clemson             1:47.14 
  4  Robert Heppenstall            JR Wake Forest         1:47.19 
  5  Devin Dixon                   SO Texas A&M           1:47.37 
  6  Isaiah Harris                 JR Penn State          1:47.38 
  7  Avery Bartlett                JR Georgia Tech        1:47.58 
  8  Marco Arop                    FR Miss State          1:47.62 
  9  Vincent Crisp                 JR Texas Tech          1:47.70 
 10  Myles Marshall                JR Harvard             1:47.74 
 11  Dylan Capwell                 SR Monmouth            1:47.86 
 12  Daniel Kuhn                   SR Indiana             1:47.89 
 13  Abraham Alvarado              SR BYU                 1:47.98 
 14  Clay Lambourne                SR Utah State          1:48.13 
 15  Michael Rhoads                SO Air Force           1:48.22 
 16  Dejon Devroe                  JR Miss State          1:48.31 
 
Event 5  Men 1 Mile (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Josh Kerr                     SO New Mexico          3:54.72 
  2  Jonah Koech                   JR UTEP                3:55.81 
  3  Kasey Knevelbaard             SO So. Utah            3:55.95 
  4  Vincent Ciattei               SR Virginia Tech       3:56.56 
  5  Patrick Joseph                SR Virginia Tech       3:56.58 
  6  Cole Rockhold                 JR CO State            3:56.85 
  7  Sam Prakel                    SR Oregon              3:56.89 
  8  Neil Gourley                  SR Virginia Tech       3:57.19 
  9  Reed Brown                    FR Oregon              3:57.23 
 10  Zach Perrin                   SR Colorado            3:57.28 
 11  Diego Leon                    SR MT State            3:57.37 
 12  Amos Bartelsmeyer             SR Georgetown          3:57.53 
 13  Carlos Villarreal             SO Arizona             3:57.64 
 14  Mick Stanovsek                SO Oregon              3:57.90 
 15  Sam Worley                    FR Texas               3:58.04 
 16  Sean Tobin                    SR Ole Miss            3:58.28 
 
Event 6  Men 3000 m (16)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Justyn Knight                 JR Syracuse            7:45.86 
  2  Andy Trouard                  SR No. Arizona         7:48.21 
  3  Grant Fisher                  SO Stanford            7:48.56 
  4  Colby Gilbert                 SR Washington          7:49.42 
  5  Cameron Griffith              SO Arkansas            7:49.78 
  6  Jonathan Davis                FR Illinois            7:49.92 
  7  Cole Rockhold                 JR CO State            7:50.10 
  8  Kyle Mau                      SO Indiana             7:50.85 
  9  Ben Saarel                    SR Colorado            7:50.93 
 10  James West                    JR Oregon              7:51.23 
 11  Oliver Hoare                  SO Wisconsin           7:51.69 
 12  Mike Tate                     SR So. Utah            7:51.71 
 13  Lawrence Kipkoech             JR Campbell            7:52.18 
 14  Kigen Chemadi                 JR Mid. Tenn. St       7:52.92 
 15  Dillon Maggard                SR Utah State          7:52.99 
 16  Matthew Baxter                SR No. Arizona         7:53.37 
 
Event 7  Men 5000 m (16)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Mike Tate                     SR So. Utah           13:37.33 
  2  Justyn Knight                 JR Syracuse           13:39.59 
  3  Vincent Kiprop                JR Alabama            13:40.97 
  4  Rory Linkletter               JR BYU                13:41.01 
  5  Lawrence Kipkoech             JR Campbell           13:41.17 
  6  Daniel Carney                 JR BYU                13:41.32 
  7  Jacob Thomson                 SR Kentucky           13:41.33 
  8  Hassan Abdi                   SR OK State           13:41.91 
  9  Andy Trouard                  SR No. Arizona        13:42.16 
 10  Jack Bruce                    SR Arkansas           13:43.34 
 11  Tanner Anderson               SO Oregon             13:43.74 
 12  Amon Kemboi                   SO Campbell           13:43.78 
 13  Grant Fischer                 SR CO State           13:44.24 
 14  Steven Fahy                   JR Stanford           13:44.82 
 15  Gilbert Kigen                 JR Alabama            13:46.28 
 16  Connor McMillan               JR BYU                13:46.71 
 
Event 8  Men 60 m H (16) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Grant Holloway                SO Florida                7.42 
  2  Ruebin Walters                SR Alabama                7.61 
  3  Jaylan McConico               SO IL State               7.64 
  4  Chad Zallow                   JR Youngstown St          7.65 
  5  Antoine Lloyd                 SR Nebraska               7.68 
  6  Angelo Goss                   SR Syracuse               7.69 
  7  Trey Cunningham               FR FL State               7.70 
  8  Daniel Roberts                SO Kentucky               7.71 
  9  Jovaine Atkinson              SO Liberty                7.71 
 10  Ashtyn Davis                  SR California             7.71 
 11  Matt Moore                    SO Syracuse               7.74 
 12  Damion Thomas                 FR LSU                    7.75 
 13  Kentre Patterson              FR IL State               7.75 
 14  David Kendziera               SR Illinois               7.76 
 15  Michael Nicholls              JR Georgia                7.76 
 16  Chris Douglas                 JR Iowa                   7.76 
 
Event 9  Men 4x400 m Rly (16)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  USC                                                  3:01.98 
  2  Florida                                              3:02.23 
  3  Texas A&M                                            3:02.35 
  4  Houston                                              3:04.18 
  5  Arkansas                                             3:04.53 
  6  TCU                                                  3:04.69 
  7  LSU                                                  3:04.92 
  8  Ohio State                                           3:05.09 
  9  Penn State                                           3:05.12 
 10  Iowa                                                 3:05.33 
 11  Minnesota                                            3:05.52 
 12  Nebraska                                             3:05.53 
 13  Texas Tech                                           3:05.62 
 14  Auburn                                               3:06.09 
 15  Tennessee                                            3:06.49 
 16  Kansas                                               3:06.76 
 
Event 10  Men DMR (12)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  New Mexico                                           9:24.73 
  2  Utah State                                           9:25.91 
  3  Stanford                                             9:26.91 
  4  Oregon                                               9:27.17 
  5  Wisconsin                                            9:27.72 
  6  Virginia Tech                                        9:28.59 
  7  Indiana                                              9:28.62 
  8  Notre Dame                                           9:28.79 
  9  Georgetown                                           9:28.82 
 10  Ole Miss                                             9:29.54 
 11  Villanova                                            9:29.57 
 12  Brown                                                9:29.90 
 
Event 11  Men HJ (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Vernon Turner                 FR Oklahoma              2.33m 
  2  Trey Culver                   SR Texas Tech            2.33m 
  3  Keenon Laine                  JR Georgia               2.27m 
  4  Randall Cunningham            SR USC                   2.26m 
  5  Brenton Foster                SO Manhattan             2.24m 
  6  Shelby McEwen                 SO Alabama               2.24m 
  7  Darius Carbin                 SO Georgia               2.24m 
  8  Landon Bartel                 SR Nebraska              2.23m 
  9  Javen Reeves                  SR Louisville            2.23m 
 10  JuVaughn Blake                FR LSU                   2.22m 
 11  Grant Anderson                SR Nebraska              2.21m 
 12  Tequan Claitt                 JR E. Kentucky           2.21m 
 13  Ryan Lockard                  SR Minnesota             2.21m 
 14  Tyler Adams                   SR Sam Houston           2.20m 
 15  Jerin Allen                   SR Louisville            2.20m 
 16  Daniel Armstrong              SO Marquette             2.20m 
 
Event 12  Men PV (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Chris Nilsen                  SO South Dakota          5.80m 
  2  Matthew Ludwig                JR Akron                 5.66m 
  3  Tray Oates                    SR Samford               5.63m 
  4  Adrian Valles                 SR Cincinnati            5.61m 
  5  Jacob Wooten                  JR Texas A&M             5.60m 
  6  Tim Ehrhardt                  SR Mich State            5.60m 
  7  Hussain Alhizam               JR Kansas                5.53m 
  8  Audie Wyatt                   SR Texas A&M             5.52m 
  9  Chase Smith                   JR Washington            5.51m 
 10  Scott Marshall                SR Grand Canyon          5.51m 
 11  Torben Laidig                 SR Virginia Tech         5.50m 
 12  Drew McMichael                JR Texas Tech            5.50m 
 13  Deakin Volz                   JR Virginia Tech         5.50m 
 14  Antonio Ruiz                  JR Steph F. Austin       5.50m 
 15  Brandon Bray                  SO Texas Tech            5.50m 
 16  Cole Gorski                   SR Ohio State            5.47m 
 
Event 13  Men LJ (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Zack Bazile                   SR Ohio State            8.13m 
  2  Charles Brown                 JR Texas Tech            8.03m 
  3  Corion Knight                 SR FL State              8.02m 
  4  Will Williams                 SR Texas A&M             7.99m 
  5  Ja'Mari Ward                  FR Missouri              7.97m 
  6  Grant Holloway                SO Florida               7.97m 
  7  Steffin McCarter              JR Texas                 7.96m 
  8  Scotty Newton                 SR TCU                   7.93m 
  9  Yann Randrianasolo            SR South Carolina        7.89m 
 10  KeAndre Bates                 SR Florida               7.88m 
 11  Laquan Nairn                  SO Arkansas              7.87m 
 12  Treyton Harris                JR Indiana               7.86m 
 13  O'Brien Wasome                SO Texas                 7.82m 
 14  Kenneth Fisher                SR FL State              7.81m 
 15  Jordan Latimer                JR Akron                 7.81m 
 16  JuVaughn Blake                FR LSU                   7.81m 
 
Event 14  Men TJ (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Scotty Newton                 SR TCU                  16.63m 
  2  KeAndre Bates                 SR Florida              16.48m 
  3  O'Brien Wasome                SO Texas                16.47m 
  4  Jeremiah Green                SR Clemson              16.39m 
  5  Jordan Scott                  SO Virginia             16.35m 
  6  John Warren                   JR So. Mississippi      16.34m 
  7  Armani Wallace                JR FL State             16.33m 
  8  Charles Brown                 JR Texas Tech           16.30m 
  9  Tuomas Kaukolahti             JR California           16.29m 
 10  Bryce Williams                JR Penn State           16.24m 
 11  Craig Stevens Jr              JR Kent State           16.17m 
 12  Chengetayi Mapaya             FR TCU                  16.11m 
 13  Kaiwan Culmer                 SR Nebraska             16.08m 
 14  Clayton Brown                 SO Florida              16.08m 
 15  Barden Adams                  SR Kansas               16.06m 
 16  Papay Glaywulu                FR Oklahoma             16.01m 
 
Event 15  Men SP (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Jordan Geist                  FR Arizona              21.45m 
  2  Josh Awotunde                 SR South Carolina       21.33m 
  3  Mostafa Hassan                SR CO State             20.62m 
  4  Denzel Comenentia             JR Georgia              20.44m 
  5  Nicholas Demaline             SR Ohio State           20.24m 
  6  Austin Droogsma               SR FL State             20.10m 
  7  Kord Ferguson                 JR Alabama              20.06m 
  8  Jared Kern                    SR So. Illinois         19.95m 
  9  Adrian Piperi                 FR Texas                19.83m 
 10  McKay Johnson                 FR California           19.64m 
 11  Nicholas Ponzio               SR USC                  19.62m 
 12  Nate Esparza                  FR UCLA                 19.49m 
 13  Dotun Ogundeji                JR UCLA                 19.37m 
 14  Itamar Levi                   SR Ark State            19.36m 
 15  Andrew Liskowitz              SO Michigan             19.36m 
 16  Nicolai Ceban                 SR Kansas               19.30m 
 
Event 16  Men WT (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Josh Davis                    SR NC State             23.83m 
  2  Denzel Comenentia             JR Georgia              23.71m 
  3  Joseph Ellis                  JR Michigan             23.64m 
  4  David Lucas                   SO Penn State           23.31m 
  5  Alton Clay                    SR UL-Monroe            22.99m 
  6  Grant Cartwright              SR Michigan             22.87m 
  7  Daniel Haugh                  JR Alabama              22.81m 
  8  AJ McFarland                  JR Florida              22.20m 
  9  Michael Shanahan              SR New Hampshire        22.15m 
 10  Andrew Miller                 SR Indiana              22.10m 
 11  Adam Kelly                    JR Princeton            22.09m 
 12  Morgan Shigo                  JR Penn State           22.06m 
 13  Benjamin Johnson              JR East Tenn. St        21.99m 
 14  Isaac Ingram                  SR So. Illinois         21.83m 
 15  Alan Zapalac                  SR Texas                21.80m 
 16  Thomas Mardal                 FR Florida              21.71m 
 
Event 33  Men Heptathlon (16)
===============================================================================
     Name                        Year School               Points           
===============================================================================
  1  Tim Duckworth                 SR Kentucky               6071 
  2  Hunter Veith                  SR Wichita State          6023 
  3  Tyler Adams                   SR Sam Houston            6016 
  4  Karl Saluri                   SR Georgia                5866 
  5  TJ Lawson                     SO Kent State             5865 
  6  Trent Nytes                   JR Wisconsin              5810 
  7  Gabe Moore                    JR Arkansas               5777 
  8  Nick Guerrant                 SO Mich State             5758 
  9  Scott Filip                   SR Rice                   5725 
 10  Johannes Erm                  FR Georgia                5716 
 11  Nathaniel Mechler             SO Houston                5703 
 12  Teddy Frid                    JR Minnesota              5680 
 13  Zachary Lorbeck               SO Wisconsin              5663 
 14  George Patrick                SO Texas                  5657 
 15  Joe Delgado                   SR Louisville             5653 
 16  Alex Bloom                    SR Cincinnati             5649

Women’s Entries

This is the list of selected entries pending medical scratches.
***********************************************

Licensed to RecordTiming - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/28/2018 06:00 PM
                   NCAA Division 1 2018 Indoor Championship                    
                 Gilliam Indoor Track  - 3/9/2018 to 3/10/2018                 
                               Performance List                                
 
Event 17  Women 60 m (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    274 Mikiah Brisco                 SR LSU                    7.10 
  2    277 Aleia Hobbs                   SR LSU                    7.12 
  3     58 Jonielle Smith                SR Auburn                 7.18 
  4    279 Kortnei Johnson               JR LSU                    7.18 
  5     59 Natalliah Whyte               FR Auburn                 7.19 
  6    420 Makenzie Dunmore              SO Oregon                 7.20 
  7    460 Ashley Henderson              SR San Diego St           7.21 
  8     34 Jada Baylark                  SO Arkansas               7.22 
  9    180 Kate Hall                     JR Georgia                7.22 
 10    572 Twanisha Terry                FR USC                    7.23 
 11    276 Cassondra Hall                SO LSU                    7.23 
 12    162 Jayla Kirkland                FR FL State               7.24 
 13    516 Teahna Daniels                JR Texas                  7.24 
 14    163 Ka'Tia Seymour                FR FL State               7.24 
 15    194 Gabrielle Thomas              JR Harvard                7.25 
 16    573 Ky Westbrook                  JR USC                    7.25 
 
Event 18  Women 200 m (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    181 Lynna Irby                    FR Georgia               22.66 
  2    274 Mikiah Brisco                 SR LSU                   22.81 
  3    568 Deanna Hill                   SR USC                   22.82 
  4    256 Kayelle Clarke                SR Kentucky              22.83 
  5    163 Ka'Tia Seymour                FR FL State              22.85 
  6    279 Kortnei Johnson               JR LSU                   22.88 
  7    194 Gabrielle Thomas              JR Harvard               22.91 
  8    460 Ashley Henderson              SR San Diego St          22.94 
  9    261 Sydney McLaughlin             FR Kentucky              22.95 
 10     38 Payton Chadwick               JR Arkansas              22.99 
 11    255 Jasmine Camacho-Quinn         JR Kentucky              23.00 
 12    160 Shauna Helps                  JR FL State              23.02 
 13     19 Daija Lampkin                 FR Alabama               23.03 
 14    535 Danyel White                  SO Texas A&M             23.08 
 15    222 Brittany Brown                SR Iowa                  23.09 
 16    509 Shania Collins                SR Tennessee             23.14 
 
Event 19  Women 400 m (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    261 Sydney McLaughlin             FR Kentucky              50.52 
  2    181 Lynna Irby                    FR Georgia               50.62 
  3    566 Kendall Ellis                 SR USC                   51.53 
  4    139 Sharrika Barnett              JR Florida               51.64 
  5    224 Briana Guillory               JR Iowa                  52.08 
  6     37 Morgan Burks Magee            FR Arkansas              52.20 
  7    454 Brionna Thomas                SR Purdue                52.27 
  8    448 Chloe Abbott                  SO Purdue                52.49 
  9    425 Hannah Waller                 SO Oregon                52.55 
 10    362 Jasmine Malone                JR No. Arizona           52.60 
 11     63 Kiana Horton                  JR Baylor                52.60 
 12    565 Kyra Constantine              SO USC                   52.73 
 13    396 Ama Pipi                      SR Oklahoma              52.81 
 14    379 Maggie Barrie                 SR Ohio State            52.82 
 15    415 Shae Anderson                 FR Oregon                52.83 
 16    419 Briyahna DesRosiers           JR Oregon                52.83 
 
Event 20  Women 800 m (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    303 Agnes Abu                     SR Mid. Tenn. St       2:02.30 
  2    527 Jazmine Fray                  JR Texas A&M           2:02.30 
  3    435 Danae Rivers                  SO Penn State          2:03.13 
  4    606 Rachel Pocratsky              JR Virginia Tech       2:03.17 
  5     68 Sadi Henderson                SR Boise State         2:03.26 
  6    534 Sammy Watson                  FR Texas A&M           2:03.42 
  7    107 Fellan Ferguson               SR Clemson             2:03.59 
  8    110 Kamryn McIntosh               FR Clemson             2:03.59 
  9    237 Jasmine Staebler              JR IA State            2:03.59 
 10    592 Siofra Cleirigh Buttner       SR Villanova           2:03.89 
 11    479 Olivia Baker                  SR Stanford            2:04.00 
 12    562 Avi' Tal Perteete             FR UNLV                2:04.01 
 13    304 Abike Egbeniyi                JR Mid. Tenn. St       2:04.11 
 14    424 Sabrina Southerland           SR Oregon              2:04.38 
 15    402 Kaylee Dodd                   JR OK State            2:04.52 
 16    363 Ashley Taylor                 SR No. Arizona         2:04.53 
 
Event 21  Women 1 Mile (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    340 Elinor Purrier                SR New Hampshire       4:26.55 
  2    119 Dani Jones                    JR Colorado            4:29.32 
  3    480 Elise Cranny                  SR Stanford            4:31.29 
  4    447 Millie Paladino               JR Providence          4:31.98 
  5     40 Nikki Hiltz                   SR Arkansas            4:33.44 
  6     83 Whittni Orton                 SO BYU                 4:34.88 
  7    321 Rhianwedd Price-Weimer        SR Miss State          4:35.37 
  8    296 Haley Meier                   SR Michigan            4:35.69 
  9    367 Jessica Harris                SR Notre Dame          4:36.46 
 10    621 Amy Cashin                    SR West Virginia       4:36.89 
 11     30 Claire Green                  SR Arizona             4:37.44 
 12     74 Paige Duca                    JR Boston College      4:37.55 
 13    404 Molly Sughroue                JR OK State            4:37.74 
 14    126 Sarah Hardie                  SR Columbia            4:37.94 
 15    105 Grace Barnett                 SR Clemson             4:38.35 
 16    421 Susan Ejore                   SO Oregon              4:38.65 
 
Event 22  Women 3000 m (16)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    324 Karissa Schweizer             SR Missouri            8:41.60 
  2    340 Elinor Purrier                SR New Hampshire       8:55.68 
  3    346 Ednah Kurgat                  JR New Mexico          8:57.47 
  4    422 Jessica Hull                  JR Oregon              8:58.50 
  5    416 Lilli Burdon                  JR Oregon              8:59.18 
  6    481 Vanessa Fraser                SR Stanford            8:59.23 
  7    242 Sharon Lokedi                 SR Kansas              8:59.69 
  8    344 Weini Kelati                  FR New Mexico          8:59.77 
  9     71 Allie Ostrander               SO Boise State         8:59.98 
 10    297 Gina Sereno                   SR Michigan            9:01.62 
 11    478 Christina Aragon              FR Stanford            9:01.86 
 12    617 Amy-Eloise Neale              SR Washington          9:01.96 
 13    485 Fiona O'Keeffe                FR Stanford            9:04.77 
 14    120 Makena Morley                 SO Colorado            9:05.02 
 15    118 Erin Clark                    SR Colorado            9:05.72 
 16    132 Alsu Bogdanova                SR E. Michigan         9:05.81 
 
Event 23  Women 5000 m (16)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    324 Karissa Schweizer             SR Missouri           15:17.31 
  2    346 Ednah Kurgat                  JR New Mexico         15:19.03 
  3    358 Elly Henes                    SO NC State           15:36.67 
  4    344 Weini Kelati                  FR New Mexico         15:37.03 
  5    118 Erin Clark                    SR Colorado           15:37.64 
  6    242 Sharon Lokedi                 SR Kansas             15:39.05 
  7     70 Clare O'Brien                 SO Boise State        15:42.60 
  8    177 Jessica Drop                  SO Georgia            15:43.28 
  9    495 Paige Stoner                  JR Syracuse           15:44.04 
 10    582 Grayson Murphy                SR Utah               15:44.45 
 11    120 Makena Morley                 SO Colorado           15:44.48 
 12    624 Amy Davis                     JR Wisconsin          15:44.65 
 13    361 Paige Gilchrist               SR No. Arizona        15:45.76 
 14     93 Bethan Knights                SR California         15:45.94 
 15    349 Alice Wright                  SR New Mexico         15:46.85 
 16    626 Alicia Monson                 SO Wisconsin          15:47.23 
 
Event 24  Women 60 m H (16) Prelims
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    255 Jasmine Camacho-Quinn         JR Kentucky               7.95 
  2    567 Dior Hall                     JR USC                    7.96 
  3    564 Anna Cockrell                 SO USC                    7.96 
  4    191 Jeanine Williams              JR Georgia Tech           8.02 
  5    423 Alaysha Johnson               JR Oregon                 8.03 
  6    176 Tara Davis                    FR Georgia                8.03 
  7    280 Tonea Marshall                SO LSU                    8.04 
  8     36 Janeek Brown                  FR Arkansas               8.04 
  9    357 Gabriele Cunningham           JR NC State               8.05 
 10    161 Cortney Jones                 SO FL State               8.05 
 11     38 Payton Chadwick               JR Arkansas               8.08 
 12    518 Pedrya Seymour                SR Texas                  8.09 
 13    328 Kayla White                   JR N. Carolina A&T        8.09 
 14    278 Brittley Humphrey             SO LSU                    8.09 
 15    563 Chanel Brissett               FR USC                    8.09 
 16    515 Rushelle Burton               SO Texas                  8.13 
 
Event 25  Women 4x400 m Rly (16)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  USC                                                  3:27.56 
  2  Purdue                                               3:30.40 
  3  Oregon                                               3:30.62 
  4  LSU                                                  3:30.85 
  5  Florida                                              3:31.17 
  6  Tennessee                                            3:31.48 
  7  Ohio State                                           3:31.52 
  8  Kentucky                                             3:31.65 
  9  Texas A&M                                            3:32.30 
 10  Alabama                                              3:32.72 
 11  Clemson                                              3:32.84 
 12  Iowa                                                 3:33.31 
 13  Kansas                                               3:33.53 
 14  Duke                                                 3:33.64 
 15  Oklahoma                                             3:34.05 
 16  Texas                                                3:34.81 
 
Event 26  Women DMR (12)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Boise State                                         10:55.32 
  2  Virginia Tech                                       10:57.60 
  3  New Mexico                                          10:57.77 
  4  Clemson                                             10:58.83 
  5  Stanford                                            10:58.93 
  6  Oregon                                              11:00.13 
  7  Eastern Michigan                                    11:00.51 
  8  Indiana                                             11:00.77 
  9  Kansas                                              11:01.19 
 10  Oklahoma State                                      11:01.55 
 11  BYU                                                 11:01.77 
 12  Notre Dame                                          11:02.01 
 
Event 27  Women HJ (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    319 Logan Boss                    SR Miss State            1.92m 
  2    546 Zarriea Willis                JR Texas Tech            1.89m 
  3    356 Nicole Greene                 JR North Carolina        1.88m 
  4    545 Chelsie Decoud                SR TX State              1.88m 
  5    101 Loretta Blaut                 JR Cincinnati            1.87m 
  6    589 Alexus Henry                  JR UT-Arlington          1.86m 
  7    463 Lissa Labiche                 SO South Carolina        1.85m 
  8    462 Jordan Fields                 SO South Carolina        1.85m 
  9     18 Stacey Destin                 JR Alabama               1.85m 
 10     65 Quamecha Morrison             JR Bethune-Cookman       1.85m 
 11     10 Shelley Spires                SR Air Force             1.85m 
 12    178 Madeline Fagan                SR Georgia               1.85m 
 13    295 Claire Kieffer-Wright         SR Michigan              1.84m 
 14    138 Clarissa Cutliff              JR FIU                   1.84m 
 15    130 Haleigh Knapp                 SR E. Illinois           1.84m 
 16     87 Andrea Stapleton              JR BYU                   1.83m 
 
Event 28  Women PV (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    260 Olivia Gruver                 JR Kentucky              4.67m 
  2     42 Alexis Jacobus                JR Arkansas              4.64m 
  3     41 Victoria Hoggard              JR Arkansas              4.54m 
  4     12 Lucy Bryan                    SO Akron                 4.47m 
  5    605 Lisa Gunnarsson               FR Virginia Tech         4.46m 
  6     39 Desiree Freier                JR Arkansas              4.39m 
  7    244 Laura Taylor                  SR Kansas                4.38m 
  8    622 Maddie Gardner                JR West Virginia         4.37m 
  9    459 Bonnie Draxler                JR San Diego St          4.31m 
 10    127 Madison Heath                 SR Duke                  4.31m 
 11    601 Rachel Baxter                 FR Virginia Tech         4.30m 
 12    407 Lindsey Murray                SR Ole Miss              4.30m 
 13     94 Lauren Martinez               JR California            4.30m 
 14    470 Helen Falda                   SO South Dakota          4.29m 
 15    517 Kally Long                    SR Texas                 4.29m 
 16    310 Karlie Place                  SR Minnesota             4.28m 
 
Event 29  Women LJ (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    180 Kate Hall                     JR Georgia               6.64m 
  2     35 Taliyah Brooks                SR Arkansas              6.57m 
  3    306 Ayesha Champagnie             JR Minnesota             6.56m 
  4    182 Keturah Orji                  SR Georgia               6.53m 
  5    146 Darrielle McQueen             SR Florida               6.51m 
  6    141 Yanis David                   JR Florida               6.49m 
  7    176 Tara Davis                    FR Georgia               6.47m 
  8    236 Jhoanmy Luque                 FR IA State              6.43m 
  9    258 Marie-Josee Ebwea-Bile        JR Kentucky              6.42m 
 10    228 Jahisha Thomas                SR Iowa                  6.42m 
 11    249 Nina Schultz                  SO KS State              6.39m 
 12    464 Rougui Sow                    JR South Carolina        6.38m 
 13     38 Payton Chadwick               JR Arkansas              6.30m 
 14    570 Margaux Jones                 JR USC                   6.30m 
 15     66 Keishorea Armstrong           SR Binghamton            6.29m 
 16    269 Alexis Gibbons                SO Louisville            6.27m 
 
Event 30  Women TJ (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    182 Keturah Orji                  SR Georgia              14.53m 
  2    141 Yanis David                   JR Florida              14.11m 
  3    258 Marie-Josee Ebwea-Bile        JR Kentucky             13.91m 
  4    556 Jessie Maduka                 SR UCLA                 13.74m 
  5    236 Jhoanmy Luque                 FR IA State             13.51m 
  6     98 Sabina Allen                  SR Campbell             13.44m 
  7    525 Lajarvia Brown                SO Texas A&M            13.31m 
  8     57 Jakayla Hand                  SR Auburn               13.30m 
  9    320 Tiffany Flynn                 SR Miss State           13.26m 
 10    228 Jahisha Thomas                SR Iowa                 13.22m 
 11    461 Hanifah Abdulqadir            JR South Carolina       13.21m 
 12    532 Ciynamon Stevenson            SO Texas A&M            13.17m 
 13    257 Latavia Coombs                JR Kentucky             13.17m 
 14    366 Jehvania Whyte                JR No. Illinois         13.13m 
 15    331 Angela Mercurio               JR Nebraska             13.11m 
 16    417 Chaquinn Cook                 JR Oregon               13.11m 
 
Event 31  Women SP (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1     33 Maggie Ewen                   SR AZ State             19.20m 
  2    271 Emmonnie Henderson            SR Louisville           18.14m 
  3    483 Lena Giger                    JR Stanford             17.78m 
  4    512 Stamatia Scarvelis            JR Tennessee            17.77m 
  5    140 Lloydricia Cameron            SR Florida              17.65m 
  6    408 Janeah Stewart                SR Ole Miss             17.63m 
  7    397 Jessica Woodard               SR Oklahoma             17.58m 
  8     75 Aliyah Gustafson              SR Bowling Green        17.42m 
  9    555 Ashlie Blake                  JR UCLA                 17.36m 
 10    557 Alyssa Wilson                 FR UCLA                 17.30m 
 11    569 Breana Jemison                SR USC                  17.27m 
 12    382 Sade Olatoye                  JR Ohio State           17.27m 
 13    159 Gleneve Grange                SR FL State             17.24m 
 14     22 Portious Warren               JR Alabama              17.15m 
 15    311 Kiley Sabin                   JR Minnesota            16.96m 
 16    627 Banke Oginni                  JR Wisconsin            16.93m 
 
Event 32  Women WT (16)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    102 Annette Echikunwoke           SR Cincinnati           24.78m 
  2    309 Kaitlyn Long                  SR Minnesota            24.37m 
  3    408 Janeah Stewart                SR Ole Miss             24.12m 
  4    382 Sade Olatoye                  JR Ohio State           23.84m 
  5    512 Stamatia Scarvelis            JR Tennessee            22.27m 
  6     33 Maggie Ewen                   SR AZ State             22.26m 
  7    360 Brooke Andersen               SR No. Arizona          22.25m 
  8    627 Banke Oginni                  JR Wisconsin            21.90m 
  9    308 Agnes Esser                   SR Minnesota            21.67m 
 10    268 Makenli Forrest               FR Louisville           21.58m 
 11    307 Nayoka Clunis                 JR Minnesota            21.48m 
 12    477 Valarie Allman                SR Stanford             21.42m 
 13    451 Sarah Loesch                  JR Purdue               21.37m 
 14    530 Alison Ondrusek               SR Texas A&M            21.33m 
 15    395 Ashley Bryant                 SR Oklahoma             21.31m 
 16    251 Gabrielle Figueroa            SR Kent State           21.31m 
 
Event 34  Women Indoor Pentathlon (16)
===============================================================================
           Name                        Year School               Points           
===============================================================================
  1    249 Nina Schultz                  SO KS State               4502 
  2     35 Taliyah Brooks                SR Arkansas               4422 
  3    179 Louisa Grauvogel              SO Georgia                4312 
  4     13 Jaclyn Siefring               SR Akron                  4308 
  5    625 Georgia Ellenwood             SR Wisconsin              4264 
  6    620 Alissa Brooks-Johnson         SR WA State               4212 
  7    142 Amanda Froeynes               FR Florida                4199 
  8    270 Holly Hankenson               JR Louisville             4175 
  9    434 Madeline Holmberg             SO Penn State             4168 
 10    293 Michelle Atherley             JR Miami                  4159 
 11    554 Hope Bender                   JR UC Santa Barbara       4149 
 12     18 Stacey Destin                 JR Alabama                4144 
 13    294 Aaron Howell                  SR Michigan               4133 
 14    469 Shanice Cannigan              SR South Dakota           4128 
 15    528 Tyra Gittens                  FR Texas A&M              4121 
 16    457 Selena Popp                   JR Samford                4118

Like LetsRun.com on Facebook!